Kredi Borcu Yapılandırma Taksitlendirme

Bankalara borcu olanlar için kredi kartı ve kredi ödemelerini düzenli olarak yapmaları oldukça önemlidir. Eğer borcu vaktinde ödeyemezsek daha sonraki zamanlarda banka ile olan ilişkilerimizde ciddi sorunlar çıkabilir ve sonraki dönemlerde kredi notumuz otomatik olarak etkilenir.

Kredi Taksitlerimi Ödeyemiyorum

Bankalardan kredi çektiğimiz sırada tarafımızdan bir sözleşme imzalamamız istenir. İmzaladığımız sözleşmede tüm bilgiler, almış olduğumuz krediyi kaç taksitte geri ödeyeceğimiz, ödeme planı ve bankanın bize herhangi bir durumda uygulayacağı yaptırımlar ayrıntılı olarak yazılmaktadır. Bu sebepten dolayı ödeme yapmazsak eğer, yapamadığımız aylarda faiz işlemekte ve ciddi zarara uğrayabilmekteyiz. Ve uzun bir süre ödeme yapamazsak bankalar hukuki yollara başvurabilmekte avukatla, banka ve mahkeme masraflarıyla ve hukuki işlemlerle uğraşmak ve maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşmak zorunda kalabiliriz.

Kredi Borcu Yapılandırma

Bankalardan kredi çektikten sonra önemli bir nedenden dolayı maddi sıkıntıya düştüğümüzde ise; eğer bir ya da iki ay gibi bir süre için ödeme zorluğu çekiyorsak eğer daha sonraki zamanlarda bankalarla sorun yaşamamak ve kredi notumuzun etkilenmemesi adına Kredi borcu erteleme seçeneği işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Kredi Borcu Taksitlendirme

Bu işlem için; eğer gerçekten geçerli bir sebebiniz varsa, kredi aldığınız bankaya gidip bu sebebi bildirdikten sonra bir dilekçe doldurmanız ve ödemelere kaç ay sonra başlayacağınızı bildirmeniz gereklidir. Bunun sonrasında ise herhangi bir sorun olmadan bekleme süresine geçilebilir ve dilekçede belirttiğiniz süre sonrasında ise tekrardan ödemelere başlayabilirsiniz. Yalnız burada asıl önemli olan konu ise kredi borcunuzun erteleme sebebinin gerçekten çok önemli ve geçerli bir nedenden kaynaklanıyor olması gerektiğidir. O ay ödemek istememeniz ya da paranızı başka bir yerde harcayacak olmanız geçerli bir sebep asla değildir ve bu durumda kredi borcu erteleme talebimiz banka tarafından kesinlikle kabul edilmez. Bankaya geçerli bir sebep sunarak borcunuzu ödeyemeyeceğinizi ve öteleme ya da yeniden yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Borcu Yapılandırma

Öteleme işlemi bazen afet ve doğal olaylar sonucunda yapılmaktadır. Örneğin geçtiğimiz yıllarda meydana gelen maden faciasından dolayı çoğu banka o ilçelerde ki tüm kredileri 3 aylık faizsiz ertelemişti. Fakat bu durum her zaman uygulanmamaktadır. Bunun yerine kredi borcu yapılandırma yapılmaktadır. Bu durumda da mevcut kredi bakiyeniz yeni mevcut faiz oranında tekrar hesaplanarak size 60 aya kadar vadeli şekilde yapılandırılmaktadır. Fakat yaptığınız yapılandırma sonucunda borcunuz daha da çoğalacaktır. O yüzden iyi düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir