Kirlenen Bavul ve Valiz Nasıl Temizlenir ?

Bavul temizliği için öncelikle bavulların hangi malzemeden olduğuna dikkat etmek gerekiyor. O malzemeye uygun temizlik yapılması hem daha uzun ömürlü olmalarını hem de kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Artık eskisi kadar ağaç valiz kalmadığı için ağaç valiz bakımları sadece antika için yapılabilir. Ağacın içeriğine bağlı olarak farklı temizlik seçenekleri denenebilir. Ama benim tavsiyem antika seçeneklerde riske atmamak için profesyonel ahşap temizleme ürünlerinden yardım almanızdır.

Valiz Temizliği Nasıl Yapılır

Artık eskisi kadar az seçenek yok. Hatta pek çok valiz yıkanabilir özelliğe sahip olduğu makinede de yıkamak mümkün oluyor. Ama bunun dışında plastik içeriğe sahip valizlerin temizlenmesi için standart yöntemleri tavsiye ediyorum. Hafif deterjanlı bir bez ile sildiğiniz valizi daha sonradan kuru bir bez ile durulayın. Bu işlemi kirlilik oranına göre artırıp azaltabilirsiniz.

Deri valizler yada özel üretim valizlerde ise riske girmemek adına kullanma talimatlarına uygun bir yöntem tercih edilebilir. Bunun için kesinlikle kulaktan dolma bilgilere güvenmek yerine daha mantıklı seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir