Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Türk televizyonlarında en uzun süre yayınlanan yarışma programlarından biri olan “kim milyoner olmak ister” yarışmasına başvuru nasıl yapılır? Mülakat ile ilgili herhangi bir şart aranıyor mu? Tabi ki nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Sorularının cevaplarını birlikte arayacağız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvurusu

Öncelikle yarışma programına başvurmak için aşağıda verilen link üzerinden başvuruda bulunmanız gerekiyor. Linkte yer alan başvuruda sizi tanıtacak pek çok soru yer alıyor. Genel olarak sizi tanıtan isim soyisim nerede yaşadığınız, aslen nereli olduğunuz gibi soruların yanı sıra genel kültürünüzü ve hedeflediğiniz paraya yönelik bir takım sorularda yer alıyor. Aşağıda bu sorulara verilebilecek cevaplarla ilgili örnek parçalara yer verdik. Sırasıyla başvuru formunda olan sorular aşağıda yer almaktadır.

[pembetext]Başvuru Formu[/pembetext]

Hobileriniz Nelerdir Sorusuna Verilecek Cevaplar

Hobileriniz sizin yaşam şartınızı, genel kültürünüzü ve zamanınızı nasıl geçirdiğinizi ortaya çıkarır. Düşünmek, hayal kurmak gibi hobiler artık çok sıradan kalıyor ve çok dikkate alınmıyor. O sebepten yaptığınız hobiler mesleğiniz ile ilişkili olabilir yada az yapılan hobiler olabilir. Yemek yapmak yerine dünya mutfağından farklı tarifleri denemek, bulmaca çözmek yerine farklı tip zeka oyunlarının oynandığı topluluklara katılmak yazılabilir. İnternet üzerinde sizin gibi hobileriniz nelerdir sorusuna verilecek cevaplar nelerdir yazan binlerce insan o yarışmaya başvuruyor. O sebepten yazdığınız cevaplar hem farklı olmalı hem de sizi daha iyi anlatmalıdır. Eğer kitap okumayı seviyorsanız kitap okumak yerine içerik vererek bahsedebilirsiniz…

En Beğendiğiniz Üç Kitap Sorusuna Verilecek Cevaplar

Pek çok iş mülakatı, personel seçimleri, yarışma başvuru formlarının vazgeçilmez sorusu olarak karşımıza bu soru çıkmaktadır. En beğendiğiniz üç kitap hobilerinizle hatta mümkünse bir sonraki soru ile benzer içeriğe sahip olmalıdır. Örneğin hobileriniz arasında “Hint mutfağından yemekleri denemek“ varsa en sevdiğiniz kitapta Hint mutfağı yada Hint kültürü üzerine olabilir. Yada farklı baharatları tatmaktan bahsetmişseniz, Baharat yolu ile ilgili bir kitap yada yemek kitabı okuduğunuzu belirtmeniz tutarlı cevaplar vermenizi sağlayacaktır.

En Beğendiğiniz Üç Film Sorusuna Verilecek Cevaplar

Bu sorular birbiri ile iç içedir. Hobilerinizi ne kadar çeşitlendirdiyseniz kitaplarınızda o kadar çeşitli olmalıdır. Sevdiğiniz kitaplar sizi anlatmalı ve muhakkak bu konuda dikkat çekmemelidir. Örneğin 21 filmini izlediyseniz bu konu ile ilgili olduğunuzu gösteren bir hobi yada bir kitap yazmanız gerekebilir. Tabi ki çeşitlilik de çok önemlidir, tutarlı cevaplar vermek daha önemlidir. Gelişime açık, entelektüel kişiler farklı insanlar bu programa daha uygun görülecektir. Kullandığınız dil samimi olmalıdır.

Programda Hedeflediğiniz Para Ödülü Ne Kadar?

İlginize uygun bir cevap yazmanız son derece önemlidir. 5 tane ev alıp kira geliri ile dünyayı gezmeyi düşünüyorum doğru cevap olmayabilir. Hobileriniz ve beğendiğiniz filmlere yönelik gerçekleştirmesi biraz emek isteyen bir hayal kurabilir ve ona göre bir cevap yazabilirsiniz.

Kendinizi Nasıl Tanımlarsınız Sorusuna Verilecek Cevaplar

Bu soruyu gerçekten kendinize sorun ve objektif cevap verin. Kendinizi çok ezmeyin ama! Üç çocuk babasıyım diye cümleye giriş yapmayın! Kendinizi gerçekten anlatmaya çalışın. Abartı cümlelerden kaçının doğal olun.

1 Milyon TL değerindeki soruyu siz soracak olsanız ne sorardınız?

Birkaç sefer o soruyu ve benzer ülkelerde yayınlanan programlarda bizim de görme imkânımız oldu televizyonlarda…Bir konu başlığında çok detaylı bir soru bulun ve doğrudan o soruyu Google’a yazdığınızda cevabına kolay ulaşamayın. Soruyu okuyanlarda çok şaşırmasınlar ve 1 milyon tl değerindeki bu soruya hak versinler.

Örnek soru: Mısır’da bulunan Büyük Gize Sfenksi’nin yüzü hangi yöne dönüktür.

  1. Kuzey B) Kuzey Doğu                  C)Doğu                D)Batı

Sormuş olduğunuz 1 Milyon TL değerindeki sorunun cevabı

Yukarıda yer alan sorunun cevabını bilmiyorum ama bu Sfenks illa ki bir yöne dönmüş durumda muhtemelen bu yön pek çok kişi tarafından biliniyor ve Google’da bu konuda herhangi net bir bilgi bulunmuyor. Cevabı bulmak için şu an bu yazıyı bırakıp Google maps’e giriş yapıyorum. Sadece 2 dakika içerisinde Google maps’e giriş yapıp Büyük Gize Piramitinin hemen doğusunda bulunan ve yüzünü tam olarak Gize bölgesinde ki Kentucky FriedChicken restoranına ve Çin Lokantasına dönmüş olan Gize Sfenksine ulaşmayı başardım. Basit bir coğrafya bilgisi ile şunu söyleyebilirim bu sfenks basbaya doğuya bakıyor. İnternette bilgi var mı? Hayır, çok mu zor bir soru? Şimdi düşündüğümde Kadim Mısır kültürü için güneşin ne kadar önemli olduğunu düşünecek olursak yaptıkları devasa bir sfenksin doğuya dönük olma ihtimali hiç de cevaplanması zor bir soru gibi gelmedi bana. Gerçek şu ki bu sfenks yüzünü batıya dönüp batıdan gelen tehlikelere karşı da piramiti koruyor olabilirdi. Karşıma gelse cevaplayabilir miydim? Kesinlikle hayır!

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Takip

Başvuru sonuçlarının yayınlandığı platformlar genellikle internet üzerinde yer alıyor. Sabah gazetesinde başvuru numarası üzerinden sonuçlara ulaşmak mümkün olabiliyor. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak milyoner olmak ister başvuru sonuçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tabi ki yorumlardan anladığım kadarıyla bu süreç kişiden kişiye ve başvurunun yoğunluğuna göre uzayabiliyor. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda ilgili olan adreslerden başvuru ile ilgili bilgilendirme alınabilir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Başvuru ile ilgili mülakat sürecinin takip edilmesi için sabah gazetesinde düzenli olarak yayınlanan bölüme göz atılabilir. Bu sayede başvuru numarası üzerinden sonuçlara ulaşmanız mümkün olmaktadır. Daha sonrasında ise telefon üzerinden irtibat gerçekleştirmek mümkün oluyor. Çoğunlukla yarışmaların yoğun başvurusu söz konusu olduğu için bazı durumlarda geri dönüşün süresinin bir hayli uzadığı dönemlerde olabiliyor.

Elimizden geldiğince kim milyoner olmak ister başvuruları ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Yine sormak istediğiniz bir konu olursa yada deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir