Yaz Tatili Yabancı Dizi Önerileri

Sıcak yaz günlerinde yabancı dizi tavsiyeleri almak istiyorsanız tam size uygun dizi önerilerimiz var. Birbirinden farklı konularda pek çok yabancı dizi arasından artıları ve eksileri ile dilediğiniz bir tanesini izlemeye başlayabilirsiniz. Yazımızda en çok izlenen ve en çok sevilen yabancı dizi seçeneklerini sizler için sıraladık. Yeni dizileri inceleyip tavsiyeleri değerlendirmek için yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz. Tavsiyelerinizi ve listeye eklenmesini istediğiniz dizileri bize belirtmeniz yeterli olacaktır.

Humans Konusu

Özellikle Drama ve Bilim kurgu kategorilerini birleştiren bu yapım, yabancı dizi önerileri sıralamasına ilk sıradan girmeyi hak ediyor. Dünyanın geleceği ve teknolojinin ulaştığı (ulaşabileceği) noktaları farklı bir bakış açısı ile yansıtmayı başaran dizinin çekimlerine devam ediliyor. İlk sezonu ve ilk bölümünü izledikten sonra iyi bir bilim kurgu takipçisiyseniz bu dizinin bir anda sizi kendine çekebileceğini söyleyebiliriz.

Dizi hakkında fazla spoiler vermeden içeriğe değinmek gerekirse; insanların robotlaştığı, robotların insanlaştığı bir dünya düşünün. İşte dizi tam da böyle bir dünyayı gözler önüne seriyor. Yaptığımız tüm işleri (akla gelebilecek her şeyi) ya robotlara yaptırdığınızı yada robotlarla yaptığınızı düşünün. Böyle bir dünyada humans dizisi sizi daha fazla içine çeken bir kaos ortamına sürüklüyor. İlk bölümünden itibaren bu dizi efsane diziler arasında yerini alabilir. Eğer bilim kurgu dizileri seviyorsanız kesinlikle bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

The Following Konusu

Suç dizileri sıralamasında hiç şüphesiz atlanılmaması gereken bir dizi ile karşınızdayız. Joe Carrol çok ünlü bir seri katildir. Bir gün bulunduğu hücresinden kaçarak benzer seri katillerle iletişime geçer ve bu şekilde bir ağ kurmayı başarır. FBI eski ajanı Ryan Hardy’yi bu sorunun çözümü için danışman olarak göreve çağırır. Hardy daha önce Carrol’u yakalamış ve emekli olmuştur. Fiziksele olarak eksiklikleri olmasına ve eskisi katar atak olmamasına rağmen kurulan ekibe dahil olmak zorunda kalır.

Hardy her ne kadar kurulan bu ekip tarafından başlarda saygı görmeyi başaramasa da Carrol’un kurduğu ağı ortaya çıkarması ile birlikte yeniden saygınlığını kazınır. Cinayetler ve suçlar o kadar hızlı bir şekilde cereyan etmektedir ki birbirinden farklı insanların peşinden sürüklenmekte ve devamlı olarak bir arayış içerisinde olmak zorunda kalmaktadırlar. Yabancı dizi tavsiyeleri arasında önemli bir sırada olan bu diziyi kesinlikle suç dizisi sevenlerin kaçırmaması gerektiğini tavsiye ediyoruz.

The Vampire Diaries

Eğer sizde vampir dizilerinden hoşlanıyorsanız bu diziyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bu dizide onlarca fantastik öğeyi bir arada bulmak mümkün olabilir. Kurt adamlar, cadı büyüleri ve hatta gizemli mekanlara aşina olmanız söz konusudur. Ben hangi diziye başlasam diye düşündüğüm zamanlarda bu dizinin varlığından habersizdim. Birkaç bölüm izledikten sonra vazgeçemeyeceğim bir dizi serüvenine atıldığımı söyleyebilirim.

Gelelim bu farklı dizinin konusuna Elena ailesini kaybetmiştir ve teyzeleri ile yaşamaya devam eder. Gizemin ve gerginliğin bir saniye bile eksilmediği dizi de Stefan karakterinin kasabaya tekrardan gelmesi ile olaylar zinciri hız kesmeden başlayacaktır. Bu diziyi bir anlamda iyinin kötü ile mücadelesi şeklinde yorumlamakta yanlış olmayacaktır. Aksiyonun her zaman var olduğu bu dizide iki kardeş vampirin arasında kalan Eleman karakterinin dengeleri korumak için verdiği mücadele de detaylı bir şekilde gözler önüne serilmektedir. Eğer sizde gizem dizisi arayışındaysanız ve vampirlerden hoşlanıyorsanız bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Significant Mother

Biraz da komedi dizisi önerisi istiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Her ne kadar bizim yaşam tarzımıza pek uyumlu olmasa da bu dizi bir karakterin berbat olmuş hayatını gözler önüne seren harika bir komedi dizisi olarak ön plana çıkıyor.

Konusuna kaba taslak değinmemiz gerekirse Amerika’nın Portland kentinde yaşamına devam eden Nate karakterinin annesi ve çocukluk arkadaşı arasında kaldığı hikayenin konu edindiği söylenebilir. Nate daha ilk bölümden annesi ve çocukluk arkadaşının ilişkisini ortaya çıkarır ve birn anda olaylar gelişir. Eğer komedi dizisi arıyorsanız bu farklı dizi seçeneğine göz atabilirsiniz. Çekimleri devam eden bu dizinin şimdilik daha iki bölümünün yayınlandığını hatırlatalım.

The Flash

Birazdan Arrow dizisinden bahsedeceğiz. Aynı yapımcıların üstlendiği bu dizi o kadar sevildi ki forum sitelerinde yapılan yorumlara ve hayran kitlesine bakacak olursak yıllarca ekranlarda yerini alacak gibi durduğunu söyleyebiliriz. Bizde birkaç bölümünü izledikten sonra acaba hangi diziyi izlemeli sorusunu soranlara tavsiye etmek için konusuna değinmek istedik.

Bir deney sonrası yarı insan yarı süper kahramana dönüşen insanların hem iyilik hem de kötülük anlamında birbirleri ile mücadele etmesinin konu alındığı bu yapım sizin farklı dizi arayışında bulunduğunuz zaman kesinlikle izlenmesi gerekenler sıralamasında yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Being Human

Bizim temel fıkralarından hallice bir senaryoya sahip olan bu dizide bir vampirin bir hayalet ve bir kurt adamla aynı evi paylaşması konu ediliyor. Bu üç karakter aynı evde yaşar ve özelliklerini diğer insanlardan gizlemeye çalışarak yaşamlarını sürdürmeye karar verirler. Hayalet Sally’i kimse görmediği için onun kendini gizleme gibi bir problemi yoktur ama gizem dizisi sevenler için farklı konusu ile dikkatleri üzerine çeken bu dizi sıcak yaz günlerinde izlenebilecek diziler arasında yerini almaktadır.

Doctor Who

Dünyanın en uzun soluklu dizileri arasında yer alan bu dizi Gallifrey isimli gezegenden gelen bir zaman lordunun hayat hikayesini anlatmaktadır. Şu ana çekilmiş tüm bilim kurgu dizilerinin atası sayılan bu dizide Doctor karakteri Son Büyük Zaman Savaşından sağ kurtulmayı başaran son zaman lordu olarak TARDIS adında ki aracı ile kaçmayı başarır. Zamanımıza ulaşmasının ardından büyük bir yolculuğa başlar.

Ben bilimkurgu dizileri seviyorum ve izlemek istiyorum diyorsanız dizi önerileri arasında ilk sırada yer alan bu diziyi muhakkak izlemenizi tavsiye ediyoruz. Dünyalılara zaafı bulunan doktor hemen her yolculuğunda kendine dünyadan bir yol arkadaşı edinmiştir. 1963 senesinden beri yayınlanmakta olan dizinin meraklısı olmak istiyorsanız 2005 den itibaren çekilmeye başlanan modern serisini izlemeye başlayabilirsiniz.

The 100

Dizi önerileri sıralamamızda geldik The 100 isimli bilimkurgu dizisine, diziyi ilk izlemeye başladığımda bana bu dizi bir gençlik dizisi gibi gelmişti. Ama zaman içerisinde içerisin de barındırdığı bilimkurgu öğelerinin benim için çok önemli bir yere geldiğini söylemeden edemeyeceğim. The 100 dünya üzerinde meydana gelen bir nükleer felaket sonrasında kurtulan insanların uzaya kaçışlarını konu alıyor. Gizem öğeleri başarıyla diziye aşılandığı için izlerken zevk almanız da sağlanmış. Uzayda kalan bu insanların oksijenleri tükenmeye başladıktan sonra dünyaya dönmek zorunda kalacaklardır ama dünya üzerinde ki radyasyonun tam olarak silinip silinmediğinden de emin olamadıkları için zor bir kararın onları beklediğini söyleyebiliriz.

Breaking Bad Konusu

Ustalara saygı kuşağına geldik. Bazı diziler ölümsüzdür bir kere baştan sona izlenmesi yeterli olmaz. Bu dizilerin sil baştan birkaç sefer izlenmesi gerekebilir. Kaliteli bir yabancı dizi tavsiyearayışındaysanız Breaking Bad yeterli olacaktır. 50 yaşında ki kimya öğretmeni Walter White maddi açıdan zorluk çekmekte ve araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır. Böyle bir zamanda ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve işler gelişir. Daha sonra eski bir öğrencsinin uyuşturucu işi ile uğraştığını görür ve metamfetamin işine girer. Kara mizah türünün önemli bir parçası olan bu dizi bütün hayatı boyunca normal bir şekilde yaşayan kimya öğretmenin akciğer kanseri olması ve hızlı bir şekilde ölüme yaklaşması ile değişen hayatını konu almaktadır. Hem ailesini hem de çevresinde ki insanların hayatlarını değiştirecek bir seçeneği ön plana çıkarmaktadır.

How I Met Your Mother

Benim gibi komedi dizilerinden hoşlanmayan birini bile bağımlı yapmayı başaran bir dizi ile karşınızdayız. Özellikle yabancı dizi önerileri sıralamasında bu diziye yer vermeseydik konuyu eksik tamamlamış olurduk diye düşünüyorum. Ted çocuklarına 2030 senesinde anneleri ile nasıl tanıştığını anlatır. Her bölüm ha tanıştılar ha tanışacaklar derken birbirinden komik olaylar ardı ardına sıralanarak devam eder. Tekrar 2005 senesine dönen dizide bir dizi arkadaşlık ve ardı ardına gelen komik olaylar çarpıcı bir şekilde anlatılır. Hala bu diziyi izlemediyseniz ve komedi dizilerini sevdiğinizi düşünüyorsanız baştan düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Game Of Thrones

Kitabını mı okumalı, dizisini mi izlemeli? Diye düşünüp dururken geride bıraktığımız yıl bu diziyi kitapları ile birlikte izlemeye başladım. Yedikrallık ve Sur’un ardından var olan tekinsiz güçlerin anlatıldığı bu diziye de konusuna çok fazla değinmeden ustalara saygı kuşağı içerisinde izlemenizi tavsiye ediyoruz. Savaşlar, entrikalar, hikayeler ve gizemlerin hayat sürdüğü bu diziyi birkez izlemeye başlarsanız bir daha içinden çıkamayacağınız kalitede bir dizinin içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Not: Eğer yabancı dizi önerileri arasında dolaşıyorsanız ve hala bu diziyi izlemediyseniz şu dakika bu ekranı kapatmanızı ve bu diziyi izlemeye başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İyi seyirler.

Sherlock

İngiltere’de Sherlock Holmes karakterinin gerçekte yaşadığına inanan yüz binlerce insan olduğunu biliyor muydunuz? Sir Arthur Conan Doyle’ın hayat verdiği bir romandan esinlenerek onlarca film, kitap ve diziye konu olmuş bu karakter günümüz dünyasına adapte olarak yeniden karşımıza çıkmayı başarıyor.

Kitaplarının yarısından fazlasını okumuş, hakkında çekilmiş bütün filmleri izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Sherlock Holmes ciddi bir hayranlığı beraberinde getiriyor. Dizi üçer bölümden oluşan sezonları ile karşımıza çıkıyor. 90 dakikalık bölümleri gerçek anlamda bir filmden beklenen gizem, entrika ve macerayı bünyesinde barındırdığı için kesinlikle ölmeden önce izlenmesi gerekenler listesinde yerini almayı hak ediyor. Bu dizi alışık olduğumuz Sherlock Holmes görüntüsünün dışına çıkarak modern dünyada geçiyor. Sherlock internetten ve cep telefonlarından yardım alırken en büyük yardımcı Dr Watson’da kağıt kalemlerle kitaplar yazmıyor aksine bir internet sitesi açıp blogunda Sherlock Holmes ile yaşadığı maceraları kaleme alıyor. Sherlock Holmes’unde kendine ait bir blogu olmasına rağmen sıkıcı olduğu için okunmadığını aksine Dr Watson’ın blogunun yüz binlerce takipçisi olması da dizinin diğer ayrıntıları arasında yer alıyor. Uzun lafın kısası Sherlock izlemediyseniz, başka dizi izlemeyin.

Pretty Little Liars

Altı sezonu A teorisi üzerinde harcadık. Kolay kolay bir diziye altı sezon boyunca devam etmem ama hiçbir dizide de bu kadar aralıksız gizem öğesinin birlikte sunulduğuna da tanık olmadım. Öylesine zaman geçirsin diye başladığım bu dizi bir anda beni öylesine içine çekti ki bir anda kendimi forumlarda A kim yorumlarını okurken buldum. Hatta yarım yamalak İngilizcem ile yabancı sitelere Who is A yazmışlığım bile vardır. Hal böyle olunca bu dizi hakkında uzun uzun yorum yapmaya gerek duyuyorum. Sona bırakmamın amacı da yabancı dizi önerileri arayışında olanlara kaliteli bir dizi seçeneği sunmaktır. Pretty Little Liars her şeyden önce birbirilerine sıkı sıkıya bağlı olan 5 kızın hayat hikayesini konu edinmektedir. Bu grubun doğal bir lideri vardır ve bu lider diğer kızları şu an ki konumlarına taşıyan doğal kişidir. Herkesi çevresinde toplayan bu liderin ismi Alison ve görevi de yaşadıkları kasabada olup bitenleri kontrol etmektir.

Alison Di Laurentis ailesi ile birlikte Rosewood isimli kasabada yaşamaktadır. Bir gün esrarengiz bir şekilde kaybolmasının ardından geride bıraktığı arkadaşlarına esrarengiz bir şekilde merajlar gelmeye başlar. Mesajlar kendine A ismini veren ve açık açık tehdit edilip hayatlarını kaleme alan bir kişi tarafından gönderilmektedir. Kızlar başta bunu Alison’un gönderdiğini düşünse bile Alison’un öldüğünün ortaya çıkmasıyla birlikte işler daha da karmaşık bir hal alacaktır. 6 sezonun sonunda A karakterinin ortaya çıkmasıyla birlikte rahatladığımı söylemek isterdim ama hala ciddi anlamda soru işaretlerinin bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Hangi Yabancı Diziyi İzlemeli

Şimdilik yabancı dizi önerileri başlığında sona geldik. Birbirinden farklı dizi seçeneklerinin yer aldığı yazımızda aksiyondan gizeme, suçtan fantastiğe kadar pek çok farklı seçenekte dizilere yer verdik. Dizi önerilerinde sayfalarca süren farklı dizi tavsiyeleri verilebilir. Bu konuda yer alan tavsiyelerimizi de içine alan çeşitli başlıklarla yeniden karşınızda olacağız. Bunun için sizden ricamız en fazla izlemek istediğiniz dizi seçeneklerini bize belirtmeniz ve yorumlarla diziler hakkında düşündüklerinizi yazmanızdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir