Kaz Tüyü Yastık Kokusu Nasıl Giderilir

Bugün bin bir ümitle aldığım, neticede çöpü boylayan ikinci kaz tüyü yastığımdan sonra şans verip aldığım ikinci kaz tüyü yastığın hikayesini anlatacağım. Efendim alanlar bilirler kaz tüyü yastıkların zaman içerisinde koku yapması gibi iğrenç bir özelliği bulunur. Bunun önüne geçmek için çeşitli yöntemler geliştirilmesine rağmen nasıl müdahale edilmesi gerektiği tam olarak bilinmemektedir. Genellikle internette yazan yorumlara dikkat ettiğimde herkesin aynı sorunu yaşadığını söyleyebilirim.

Kaz Tüyü Yastık Kokusu

Bir dert, bir sorun hepsinden önemlisi israf… Kaz tüyü yastık alıp tekrar tekrar atmak istemiyorum. Genellikle herkesin tövbe edip tekrar satın aldığı kaz tüyü yastık kokusunun önüne geçerek kullanmak mümkün müdür? Çamaşır makinesinde yada elde yıkamak bu kokunun ortadan kalkması için yeterli olacak mıdır? İlk denediğim yöntem kokunun önüne geçmek için havalandırmak oldu. Belli bir süre için kokunun önüne geçtiğimi de söyleyebilirim. Ama ne yazık ki tekrar kapalı alana geçtiğinde aynı kokunun tekrar ortaya çıktığını söyleyebilirim. İnternette araştırma yaptığım zaman kaz tüyü yorgan ve yastık kokularının önüne geçmek için bir solüsyon olduğu söyleniyor ama bunun için herhangi bir satış konusuna da ne yazık ki rastladığımı söyleyemeyeceğim.

Kaz Tüyü Yastık Kokusu

Kaz Tüyü Yastık Kokusu Nasıl Gider

Çamaşır makinenizde narin çamaşırlar için bir program varsa yada elde yıkama programı bulunuyorsa yıkayabilirsiniz. Daha sonra kaz tüyü yastığınız da topak topak oluşumlar olacaktır. Bunları elinizle sık sık ayırın. Ciddi anlamda mesai harcamanız gerekebilir. Bu sayede bir nebze de olsa kokunun önüne geçersiniz. Aynı zamanda kuruması için asmayın. Benim tavsiyem kurutma askınızın üst kısmına koyarak kurumasını beklemenizdir. Zaman zaman tekrar tekrar gelin topaklanmaların önüne geçmek için elinizle müdahale edin. Bu sayede kaz tüyü yastık kokusu bir nebze de olsa önlenebilir. Sizin bu konuda yorumunuz yada yaptığınız çözümler bulunuyorsa kesinlikle yorum yazmayı da unutmamanızı istiyorum.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir