Kaybolan Kedi Eve Geri Gelir Mi

Can sıkıcı bir soru ile karşınızdayız. Sıklıkla sorulmuş olsa da kaybolan kedi geri gelir mi sorusu biraz da kedinin nasıl kaybolduğu ile alakalıdır. 2012 yılında kedimi kucağımda severken bir anlık dalgınlığım sonucu onu yere bırakıp arkadaşımla konuşmaya başlamıştım. Evin kapısının hemen önünde olduğum için ve ara ara onun da dışarıya çıktığını bildiğim için önemsemedim. Bir daha o kediden yaklaşık iki ay kadar haber alamamıştık. Sonradan öğrendiğim üzere yan mahallede yaşlı bir teyze kedimi almış evine götürmüş. İki ay kadar onda kalmış kedim aksi durumda muhakkak eve geri geleceğini düşünüyordum. Şimdi gelelim asıl soruya evden kaçan kedi gelir mi? Öncelikle eski zamanlarda kedileri kaybolunduğu zaman bulmak üzere kullandıklarını biliyoruz. Hafızaları ve evlerini bulma konularında doğuştan gelen bir başarıları olduğu da açıktır.

kedim kayboldu

Kedi Kaybolunca Ne Yapmalı

Öncelikle panik yapmadan kedinizin gitmesi muhtemel noktalara bakın. Sıklıkla kedilerin bol bulunduğu noktalara uğramayı unutmayın. Kediniz dışarıya çıktığı zaman özgür iradesi ile dolaşacaksa muhakkak başka kedilerin olduğu yerlere uğrayacaktır. Bunun için kaybolduğu zaman kedilerin bol olduğu yere göz atın.

Bunun dışında evinizden daha önce taşınmışsanız yada kedinizin daha önceden yaşadığı bir yer varsa oraya göz atmayı unutmayın. Bunun için detaylı bir araştırmanın yerinde olacağını unutmayın. Aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Mümkün olduğunca evde birini bırakarak zaman kaybetmeden aramaya çalışın.

Kediler Evlerini Bulabilir mi

Kesinlikle bulabilir hatta o kadar iyi bulurlar ki nasıl geldiğini nasıl bir yol izlediğini siz bile anlayamazsınız. Biraz da kedinizle aranızda ki bulunan ilişkiye bağlı olarak yada başka bir yerde yaşayıp yaşamadığına bağlı olarak onu arayabilirsiniz. Eğer başka biri tarafından alınıp bir evde tutulup beslenmeye başladıysa süreyi biraz uzatabilir. Yine de gönlünüzü ferah tutun. Kediniz ilk fırsat bulduğunda tekrar size geri dönecektir.

Yorum yapın