Düğüne Gitmeme Mesajları

Evet, çok can sıkıcı bir konu olduğunu kabulleniyorum. Bazen isteyerek bazen de istemsiz bir şekilde hepimiz bu durum ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Arkadaşımızın düğününe gitmemek zorunda kaldığımız zamanlarda ona sunulacak iyi bir bahaneye ihtiyaç duyabiliriz. Peki ama böylesine bir bahane üretmek ne kadar mümkündür?

arkadaşın düğününe gitmemek

Tüm bahaneler söz konusu olan yakın arkadaş olduğunda can sıkıcı bir hal alabilir. Her şeyden önce karşı taraf bu bahanelere inanmayabilir. Buna hazırlıklı olun ve zamanlamayı iyi seçin. Gerçekten gitmemenizi sağlayan nedenleri söylemeyi gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Canım istemiyor gibi bir bahane sunamayacaksınız ve gerçekten canınız istemiyorsa bu durumu arkadaşınızı kaybetmeyi göze alarak iyi tartın.Ben çok samimi olduğum bir arkadaşımın düğününe vizelerim olmamasına rağmen vizelerimi bahane ederek katılmadım. Bir diğerine de ablamın rahatsızlığını bahane etmiştim. Buna benzer bahanelerden yardım alabilirsiniz. Ama bir gün kendi düğününüzü düşünün ve o arkadaşınızın gelmeme ihtimalini de göz önüne alarak karar verin. Her şeye rağmen o arkadaşınızın gelmemesini de kabullenerek gitmeyecekseniz de son anda bir işinizin çıktığını söyleyebilirsiniz.

Arkadaşın Düğününe Gitmemek İçin Bahane

Eğer aynı şehirde bulunuyorsanız bana kalırsa en akla yatanı o düğünde bir süreliğine de olsa görünmeniz olabilir. Zaten arkadaşınız o hengame ve karmaşa da sizin ne kadar düğünde kaldığınızı asla hatırlamayacaktır. Çok samimi olduğunuz bir arkadaşınızsa katılmamak zaten gerçek anlamda ayıp olacaktır.

Ne düşündüğünüzü aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. Çoğu düğüne gitmekten hoşlanmayan biri olmama rağmen bu düğünlerden kaçış olmadığını da itiraf etmek zorundayım. Hal böyle olunca düğüne ne olursa olsun gitmeli ve bu duruma uygun bir bahane uydurmaktan da bu şekilde kurtulmalısınız.

Yine de imkan dahilinde gitmediğiniz bir düğün için sonradan geçerli bir bahane bularak bir özür mesajı atmanız da ihtimaller arasında yer alıyor. Şu an için size şunu derseniz iyi olur yada böyle davranırsanız iyi olur gibi bir şey sunmakta yerinde bir adım olmayacaktır. En doğrusu bahaneyi bulmadan önce arkadaşınızı ne kadar sevdiğinize karar vermeli buna göre bir adım atmanın doğru olup olmayacağını düşünmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir