Disk Yazma Koruması Hatası

Teknolojinin ilerlemesi ile bilgileri küçücük kutulara ve eşyalara sığdırabildiğimiz dönemlere geldik. Belgelenecek olursa bir oda kadar yer kaplayacak şeyleri küçücük kartlara disklere sığdırabilmek inanılmazdır. Bu kadar kolaylık sağlayan kartlarda içindeki bilgilere bir şey olmasın diye koruma getirebilir. Ama bundan sonra o diske ya da karta bir şey yazılmama durumu söz konusu olabilir. Peki disk yazma korumalı nasıl kaldırılır? dediğimizde de karşımıza birkaç adım ve öneri çıkmaktadır.

Disk yazma korumalı ne demek

İlk olarak diskinizi veya kartlarınızı virüslere karşı tarayın. Herhangi bir virüsün varlığı da bu korumaya neden olabilir.

İkinci adım olarak diskinizin veya kartlarınızın üzerinde yer alan bir koruma kilidi bulunabilir. Bu kilidin açık olup olmadığını kontrol ettikten sonra tekrar deneyin.

disk yazma korumasını kaldırma

Üçüncü olarak belleğinizin ne kadar dolu olduğuna bakın. Çünkü fazla doluluk söz konusu olduğunda da aynı hatayı verebilir.

Disk yazma korumasını kaldırma

Dördüncü olarak kayıt defterlerinizde korumanın olup olmadığına bakın. Buna da başlata gelip Regedit yazıp girdikten sonra writeproject’e sağ tıklayarak değer bölümüne 0 yazın.

Beşinci ve son olarak da diskinize veya kartınıza format attıktan sonra rahatça disk yazmaya devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.