Kaya Pokemonuna Karşı

Fazlasıyla ilgimi çekmeyi başaran bir başka pokemon türü ile daha karşınızdayım. Kaya türü pokemonlar, özellikle benzer olan pokemonlara kıyasla çok daha etkili ve farklı bir tür olarak ön plana çıkmaktadır. Öncelikle kaya türü pokemonları anlatmaya başlamadan önce iki kelime üzerine yoğunlaşmanın yerinde olacağını söyleyebiliriz. Kaya türü pokemonlar zor hareket eden bir türdür. Bunun dışında oldukça sert vuruşlara sahip olduğu için etkili olduğu türleri çok kolay bir şekilde yenebileceğini söyleyebilirim. Bunun için eğer kaya türü pokemonunun antisi konumunda olmayan bir pokemon ile karşı karşıya gelirseniz oldukça zor ve riskli bir maç geçirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken pokemon türleri arasında yer aldığının da altını çizmek istiyorum.

kaya pokemonuna karşı

Kaya Pokemonunu Ne Yener

Henüz pokemon go oyunu için mücadele edilen alanların farklılık göstermesi gibi bir özellik eklenmedi. Ama yakın bir gelecekte buna benzer yenilikler eklenebilir. Örneğin kaya türü pokemonlar toprak ve kumlu alanlarda yüzde otuza varan vuruş üstünlüğüne sahip oluyorlarmış. Şimdilik oyun içinde buna benzer bir güncelleme yer almadığı için bu konuya değinmenin gereksiz olacağını düşünüyorum. Onun yerine kaya pokemonlarını yenecek pokemon türlerinden bahsedelim: Öncelikle kaya türü pokemonların en korkulu rüyası, Toprak, su ve dövüş pokemonlarının olduğunun altını çizmek gerekiyor. Özellikle toprak ve su türü pokemonlarının kaya türü için son derece etkili vuruşlar yaptığının da altını çizmekte fayda var. Sadece bu kadarla sınırlı da değil, kaya türleri için çimen ve  çelik türlerinin de ciddi anlamda sorun çıkardığını da söylemeden edemeyeceğim. Yani tür aslına bakılırsa karizmatik bir tür gibi görünse de madalyonun diğer yüzünün bu kadar basit olmadığını belirtmekte fayda var. O sebepten iyi bir analiz yapmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Kaya Pokemonu Hangi Pokemona Karşı Kullanılır

Sadece mücadele bazında değerlendirmek yanlış olacaktır. Kaya türü için biraz da yok edecek kadar etkili olduğu türlerden de bahsetmenin yerinde olacağını düşünüyorum. Öncelikle kaya türü pokemonlar, ateş ve böcek türü için son derece etkili ataklar yapabilmektedir. Özellikle böcekler için ciddi anlamda bir bela olduğunu kabul etmek gerekiyor. Son derece etkili ve sert vuruşlar yapabildikleri için böceklerin korkulu rüyasıdırlar. Bununla da sınırlı değil, bu tür aynı zamanda uçan ve buz türleri için de son derece güçlü ve etkili ataklar yapabildiği için dikkat etmenin de faydalı olacağını söylemek gerekiyor.

Kaya Pokemonları Nelerdir

Özellikle kaya türü pokemonlar nelerdir diye sorulduğunda akla birkaç farklı tür dışında tür gelmemektedir. Oyun için tanıtım yazılarına yer verdiğimiz için bütün kaya türü pokemonları saymak istemiyorum. Zaman içerisinde eğer güncelleme yapılırsa bu yeni türler ve yeni pokemonlar hakkında da detaylı bilgilere yer vereceğim.

 • Sudowudo
 • Geodude
 • Graveler
 • Golem
 • Omastar
 • Kabuto
 • Onix
 • Pupitar
 • Solrock
 • Cradily
 • Nosepass

Bu türler kaya türü pokemonlar arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir