Kampa Giderken Yanına Alınması Gerekenler

Genellikle kamp yeri arayışında zorluk çekeriz. Her sene gittiğimiz bir yer bulunuyorsa bu seferde kamp yerinde bulunması gereken eşyalar arasında muhakkak unuttuklarımız çıkacaktır. Toplu olarak kamp yapılan bir yerde bulunuyorsak bu eşyaları civardaki çadırlardan alabileceğimiz gibi bazen temin edilmesi imkansız olan eşyalarda bulunabilir. Bu eşyalar genellikle konfor ihtiyacına göre farklılık gösterecektir.

Kampa giderken gerekli malzemeler

Temel ürünleri saymaya gerek duymuyorum. Tabi ki iyi bir çadır, mat ve uyku tulumuna ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar zaten kamp denildiği zaman ilk olarak akla gelen eşyalar arasında yer alıyor. Bunun dışında bir bıçak ve çekiç muhakkak olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Kamp lambası, çakmak ve piknik malzemeleri, temiz su ve havlu gibi eşyaları da kesinlikle almak gerekiyor.

Kamp yapmaya gittiğiniz mevsime ve gittiğiniz yerin soğukluğuna göre ekstra kalın eşyalar götürmeniz gerekebilir. Eğer kamp eşyalarınızı elinizde taşımak zorunda kalacaksanız bu durum çok daha zor olabilir. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamak için önceden hazırlık yapmak yada daha taşınabilir eşyalar almayı deneyebilirsiniz.

Yastıksız yatamıyorum diyenlerdenseniz en azından şişme bir yastık temin etmeniz gerekebilir. Çünkü ilk kez çadırda kalacak insanlar uyku konusunda sorun yaşayabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya gelmemek için zamanında malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde daha zor bir uyku uyumak zorunda kalacağınızı söyleyebiliriz.

kampa götürülecek eşyalar

Kampa giderken alınması gereken eşyalar

Sizi en çok zorlayacak şeyler karakterinize göre farklılık gösterebilir. En azından yağmur yağma ihtimaline karşın yedek çorap ve atlet bulundurmanızı tavsiye ederim. Araba ile gidecekseniz ekstra bir battaniye almanız çadırınızın rahat olması için gerekli olacaktır. Bunun dışında orada oyalanmak için top, kitap yada radyo almanız da yeterli olacaktır. Geceleri yıldızları seyretmek istediğinizde sizi üşümekten koruyacak bir kıyafet temin etmeniz de gerekebilir.

Kampa giderken alınacaklar listesi

Kişisel temizlik için ıslak mendil götürmeniz can kurtarıcı olacaktır. Su bulma sıkıntısı yaşamamak adına yeterli miktarda suyu yanınıza almanız da son derece önemlidir. Bunun dışında iyi bir arkadaş edinmeniz de kampın eğlenceli hale gelmesi anlamını taşıyacaktır.

Doğa da kamp yapmayı tercih edenler içinse hatırlatmamız geceleri yemeklerinizin kokusuna yabani hayvanların gelmesini önlemek için yemek yediğiniz yer ile kamp yeriniz arasında mesafe olmasıdır. Çünkü yabani hayvanların bu kokuların cazibesine kapılarak kampınızı ziyaret etme olasılığını da kesinlikle göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın