Kahvaltıda Yulaf Ezmesi Nasıl Yenmeli

Yulaf Ezmesi Tok Tutar mı ?

Güne sağlıklı ve zinde bir başlangıç yapmak istiyorsanız; kahvaltı sofranızdan yulafı eksik etmeyin. Bol lif ve vitamin içeriği ile yulaf ezmesi, kahvaltı için ideal bir besin. Tok tutucu özelliği sayesinde öğlene kadar acıkmanızı ve gereksiz atıştırmalar yapmanızı engelleyecek. İki tatlı kaşığı yulaf ezmesi, bir kase yoğurt ve 2 adet kuru kayısı, bağırsaklarınızı çalıştırmak için muhteşem etki yaratacak.

yulaf ezmesi tarifleri

Yulaf ezmesi nasıl tüketilmelidir ?

İşe gideceğiniz bir sabahta iseniz, kayısı yerine kan şekerinizi düzenleyici etkisi bulunan kuru kara üzümü de tercih edebilirsiniz. Bu lezzet kasesi, sizin için muhteşem bir kahvaltı olacak. Ancak yulaf satın alırken, içeriğinde meyve, mısır gevreği gibi çeşitli malzemeler bulunan ürünleri değil, Lifalif ’in Sade Yulaf Ezmesi’ni tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yulaf ezmesini süt ile de tüketebilirsiniz. Kahvaltıda yoğurt ile daha çok yakıştığını düşünüyorum. Yulafı, haftada en az 3 gün kahvaltı öğünü olarak tercih edin. Böylece bol lifli bu gıdanın faydalarından maksimum oranda etkilenmiş olacaksınız.

Yulaf ezmesi en kolay nasıl yenilebilir ?

Diğer günlerde de ara öğün olarak 1 su bardağı süt ile birlikte tüketebilirsiniz. Kahvaltıda süt ile tüketmek isteyenler için, bir önerimiz daha var. Kaseye önce yulafı daha sonra da sütü döktükten sonra; içerisine 3-4 şeftali dilimi ve 3-4 badem ekleyebilirsiniz. Bu da oldukça lezzetli bir öğün alternatifi olacak. Kompleks bir karbonhidrat olan yulaf, diğer karbonhidratlar gibi korkmanızı gerektirecek bir besin değildir. Aksine yulafı düzenli olarak tüketmeniz gerekiyor !

Yulaf ezmesi lezzetli tarif

Yulaf ezmesini tadından dolayı yemekte zorlanabilirsiniz. Sizin için çok güzel bir fikrim var bu sayede yulaf ezmesini çok kolay tüketebilirsiniz. Yulaf ezmesini ve sütü blendıra koyun, bir çay kaşığı kadar bal koyun ek olarak içine yarım muz koyun ve blendırda sıvı hale getirin. Bunu yaptıktan sonra yulaf ezmeniz çok lezzetli bir karışım haline gelecektir. Kolaylıkla içebilirsiniz 🙂

Tarçınlı Yulaf Ezmesi Tarifi

Sabah kahvaltıları için çok ideal bir yulaf tarifi daha vermek istiyorum. Yulaf ezmesini derin bir kaba koyuyoruz. Yeterince süt ekliyoruz, yulaf ile aynı hizada olmalı. 1 çay kaşığı tarçın döküyoruz ve 2 tur karıştırıyoruz. Hazırladığımız kahvaltıyı mikro dalga fırınına koyup 2 dakika çalıştırıyoruz. Özellikle kış günlerinde sabahları sizi tok tutacaktır.

Yulaf Ezmesi Vücut Geliştirme

Yulafınızı en basit tüketmek için onu un haline getirmelisiniz. Mutfak parçalayıcısı yardımıyla bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle sporcular için çok hızlı ve doyurucu bir öğün yapabilirsiniz. 100 gram yulaf ezmesi, 1 tane muz, 1 kaşık tarçın, 1 kaşık bal ve 1 ölçek protein tozu ile karbonhidrat ve protein açısından zengin bir öğün yapabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın