Kaç Yıldız Görebiliriz

Reklamlar

Çıplak gözle görülebilecek yıldız sayısı ile görülen yıldız sayısı arasında farklılık bulunmaktadır. Normal şartlar altında insan gözü, gökyüzüne baktığı zaman on binin üzerinde yıldızı görebilir. Ama genellikle havanın bulutlu olması veya diğer seçenekler ön plana çıktığı zaman bu sayının maksimum miktarı iki binler civarına kadar gerileyecektir.

Kaç Yıldız Var

Bu da yıldızlar hakkında sorulan bir diğer sorudur. Kaç yıldız olduğu ve bizim kaç yıldız görebileceğimiz farklılık göstermektedir. Samanyolunda kaç yıldız olduğu hakkında çeşitli yorumlar yapılmaktadır. İnsanların uzayı keşfi henüz yeni başlayan bir macera olduğu için 2015 yılında bu konuda yapılan yorumlar ile 2016 yılında yapılan yorumlar arasında ciddi miktarda farklılıklar ortaya çıktığını söylersek yanlış olmayacaktır.

Reklamlar

yıldızları görmek

Kaç Yıldız Görülebilir

Havanın açık olduğu bir günde iki bin kadar yıldız görülmesine karşın, şehir hayatında var olan ışıklar göz önüne alındığı zaman bu rakamın iki hanelere kadar hatta sıfıra düşmesi bile söz konusu olabilir. Özellikle metropollerde yapılan araştırmalar neticesinde ortalama 50 kadar yıldızın görülebildiği daha fazla yıldızın görülmesinin de pek mümkün olmadığı gözler önüne serilmiştir. Zaman içerisinde devamlı olarak gök yüzüne baktığınız zaman gördüğünüz yıldız sayısının değiştiğini söyleyebiliriz. Ama sonuç olarak ortalama göreceğiniz yıldız sayısı da sabit olacaktır.

Reklamlar
   
Etiketler: ,

YasinAbi

Yasin abi; gezmeyi, araştırmayı, okumayı, kitap kapağı ve kahve fincanı yerine kitapların içindeki bilgileri paylaşmayı seven bir kişilik...

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın