Suyun Tadı Neden Yoktur

Bu konuda çok çeşitli yorumlar okudum. Esasen internet sitelerinde yer alan bilgileri derlediğim zaman suyun tadı yok mu sorusunun birden fazla cevabı olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle hepimizin bildiği bir konuya değinmek istiyorum.

Günümüzde insan vücudunun büyük bir kısmının sudan oluştuğu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Öyleyse suyun tadını alamamamız kadar doğal bir şey olamaz?

Suyun Tadı Neye Benziyor

Bu sorunun cevabını bulabilmek için suyun içeriğindeki maddelerin tadını almak gerekir. Çünkü saf suyun tadını alabilmemiz pek mümkün değil gibi görünüyor. Buna rağmen çeşitli araştırmalar insanların suyun tadında acılık hissetmeleri durumunda suyun içeriğine göz atmaları gerektiğini gözler önüne sermiştir. Buna bağlı olarak araştırmalar yapmanın daha mantıklı olacağı da açıktır.

Suyun Tadı Neden Yoktur

Suyun Tadı Acı Geliyor

İşte tam olarak anlatmak istediğim bu sorunun cevabı ile kesişiyor. Nasıl ki suyun tadını almakta zorluk çekerken, maden suyunun farklı tadını algılamakta hiç zorlanmıyorsak suyun tadının acı gelmesi durumunda da içeriğine göz atmamızın faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü içeriğinde bulunan bazı maddeler bize olduğundan daha da acı gelmesine neden olabilir. Bu sebepten ağızda acı bir tat bırakması anlamına gelebilir.

Suyun Tadı Acı

Son dönemlerde kaynak sularının sayılarının artması ve farklı markaların ortaya çıkması bu suların tadı neye benziyor sorusunun da sıklıkla sorulmasına neden olmuştur. En akla ve mantığa yatan cevap her zaman için ıslak olan dillimiz ve büyü bir çoğunluğu sudan oluşan vücudumuzca bu suyun tadının alınamadığı gerçeğidir. İlerleyen zamanlarda teknolojinin gelişmesine paralel olarak suyun tadını almamızı sağlayan bir araç çıkarda bize yardımcı olursa bizde merak içerisinde suyun tadı hakkında fikir sahibi olmaya çalışırız. Ama şimdilik tadını alabilmek biraz hayal gibi duruyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.