Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Meyveler

Bağışıklığı artırmanın en kolay yolu meyve yemek veya meyve suyu içmek. İşte bağışıklığı artıran meyveler ve suları…Eğer ateşiniz varsa en iyi ilacınız vişne. Vişnenin asitleşen kanı temizleme özelliği onun adeta ateş düşürücü şurup vazifesi görmesini sağlıyor. Ayrıca A vitamini bakımından zengin olan vişne suyu, vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasında da çok önemli bir rol oynuyor.

Hastalanmamak İçin Yenilecek Meyveler

Grip ve soğuk algınlığının en iyi ilacı ise kayısı ve şeftali. Çoğu kişi portakal ve mandalinayı tercih etse de A ve B3 vitaminleri ve magnezyum, kalsiyum, potasyum ve fosfor yönünden zengin olması, kayısıyı bir numaralı grip düşmanı yapıyor. Grip olmamızın en önemli sebeplerinden birisi de beden ve zihin yorgunluğu. Bunun çaresi ise elma. Her sabah bir elma yemek bağışıklık sistemimizi güçlendirecektir.

bağışıklık sistemi

Gelelim sihirli iksirimiz üzüme… Bileşimindeki mineral ve vitaminler vücudumuzun ihtiyaç duyduklarının tamamını karşılıyor. A ve C vitaminleri ile potasyum ve demir yönünden zengin olan üzüm vücut direncinin artırılmasında çok büyük bir etken. Eğer bu meyveleri bulamıyorsanız piyasadaki meyve sularını tüketebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir