İnternetten Kolay Kredi Başvurusu

İnternetten kredi, online bankacılık hizmeti sunan bankalardan alabileceğiniz kredi türüdür. Bu hizmet kapsamında başvurunuzu internet üzerinden yaparsınız. Yaptığınız başvuru kısa bir zaman dilimi içerisinde değerlendirme altına alınır. Değerlendirme esnasında sizleri kesinlikle şubeye davet etmezler. Çalışma durumunuzu onaylamak için iş yerinizi ararlar. Maaş bilgileriniz çalıştığınız şirket tarafından onaylandığı takdirde kredi onayı almanız önünde büyük bir engel olmayacaktır.

Online kredi başvurusu

Online kredi olarak da niteleyebileceğimiz bir hizmet türü olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki artık Findeks kredi notu, bu anlamda bankaların en çok önemsedikleri unsurlardan da birisi olmuştur. Kredi derecelendirme sistemine göre bakıldığı zaman ödeme durumlarınız, borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz gibi detaylara dikkat edilir. Birden çok kredinizin olup olmaması da değerlendirme altına alınır.

İnternetten Kolay Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Kullanma

Öncelikle tüm işlemlerinizi internetten yapıyorsunuz. Gidip şube ile ya da bankalacıların sürekli sizlere farklı farklı hesaplar, öneriler sunması ile uğraşarak zaman kaybetmiyorsunuz. İnternetten kredi almanın avantajları çok fazladır. Bu detaylar, aslında online bankacılık kavramının çıkması ile birlikte neredeyse şube kavramını ortadan kaldıracak duruma geldi.

İnternetten kredi avantajları

Dosya masrafı yok.
Sigorta masrafı yok.
Şube ve işletim sorunu olmadığından dolayı sigorta ve işletim bedeli yok.
Uygun faiz oranları ile hızlı kredi alabiliyorsunuz.
Başvurularınız tamamen online, değerlendirme süreci online, paranızı almanız online.
Başvuru esnasında herhangi bir belge, taahhüt ya da kefil talep edilmez.
Krediniz onaylandığı anda bankadaki vadesiz hesabınıza yatar, gidip ister şubeden ister bankamatikten çekersiniz.
Dilediğiniz ödeme aralıklarını başvurudan sonra belirleyebilirsiniz.
Her türlü sıkıntınızda internetten yazabilir ya da telefon ile bankaya ulaşıp danışabilirsiniz.

Kısacası bulunmaz bir nimet olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz sizlere. Ancak günümüzde Findeks sisteminin çıkması ile birlikte bankacılık işlemlerinizde ki sicil durumunuz çok büyük önem kazandı.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son derece basittir. Tüm işlemlerinizi online olarak yaptığınızdan dolayı kafanızda kesinlikle soru işareti olmadan bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten kredi başvurusu işlemleri yaparken birkaç adımı izlemeniz gerekecek. Bu adımları izlediğiniz takdirde çok kısa bir zaman içerisinde krediniz onay alabilir. Genel olarak işlemlerinizi aşağıdaki sıralamayı uygulayarak başlatabilirsiniz.

Bankanızın resmi internet sitesine girin.
Öncelikle her zaman kredi faiz oranlarını inceleyin.
Bunun için taksit hesaplama ekranı mutlaka ki vardır.
Kendiniz için en uygun krediyi en uygun taksit imkanları ile uygulayın, faiz oranlarını görün.
Sonrasında kredi başvurusu ekranına gidin.

Sizden TC kimlik bilgileriniz, çalıştığınız iş yeri bilgileri, ev adresiniz gibi bilgiler istenir. Sonrasında ise araştırma süreciniz başlar. Online olduğundan dolayı maksimum 2 gün sürer. İş yerinizden de çalıştığınızın onayı alındığı an itibari ile krediniz onaylanır. O bankada sizin için hazırlanan vadesiz banka hesabınıza para yatar. Bankada size özel bir hesap oluşturulur. Gidip paranızı bankamatikten ya da banka şubesinden çekersiniz.

Yorum yapın