Findex Nedir ? Findex Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Findeks, günümüzde TC kimlik numarası ile kredi notu öğrenmek isteyenlerin mutlak surette tercih ettikleri ve ilgi çeken bir sistemdir. KKB (Kredi Kayıt Bürosu), bildiğimiz gibi tüm bankacılık kimliğimizi detaylı bir şekilde içeriğinde barındıran ve bankalara ihtiyaç duyduğunda tüm verileri ile sunan bir kurumdur. İnsanların genel olarak bu notları ile alakalı olarak çok fazla bilgileri yoktur. Sistem, devletin de bir girişimi ile herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir hale geldi. Televizyon reklamları ile de İlber Ortaylı gibi herkesin tanıdığı bir ismi oynatarak sistemi herkesin tanımasına imkan tanımışlardır.

Findeks Nedir ?

TC kimlik numarası ile kredi notu öğrenme için hazırlanmış gelişmiş bir sistemdir. Sistem ücretsiz bir sistem değildir. Kredi notunuzu öğrenebilmek için sistem sizden belirli miktarlarda ödenekler talep etmektedir. https://www.findeks.com/ Siteye girdikten sonra sizleri gelişmiş bir ekran karşılıyor. Kayıt olmadan önce yukarıdaki menüde yer alan; Tanıtım,Ürünler, Paketler, menülerini en ince detayları ile incelemenizi öneriyorum. Sistem içerisinde sizlere sunulan hizmetleri en iyi şekilde bu menüler yardımı ile görebilme şansına sahip olabileceksiniz. Sonrasında ise dilerseniz kayıt olabilirsiniz. Anasayfa kısmında FİNDEKS KREDİ NOTUNU HEMEN ÖĞREN gibi bir alan söz konusu. Bu alanı doldurduğunuzda yine kayıt olmanızı isteyecektir.

Findex Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Findeks Kredi Notunuzu Öğrenin

Findeks Sistemine Kayıt Olmalı Mıyım? Kredi notu, hayatınızın her döneminde sizler için en önemli unsurlardan birisi olacaktır. Bankaların size karşı bakış açılarını etkileyen en önemli unsurlardan birisi de artık kredi notunuzdur. Bir bankaya kredi başvurusu yaptığınız zaman günümüz kriterlerinde en çok dikkate alınan unsurlar şunlardır;

Mevcut Çalışma Durumunuz
Aylık Gelir Ortalamanız (İş Yerinizi Dahi Arayarak Bilgi Alırlar)
Diğer Bankalarda Bulunan Kredileriniz
Kredi Kartlarınızın Ödeme Düzeni
İsminizin Kara Listede Olup Olmadığı
Findeks (Kredi Kayıt Bürosu) Kredi Notunuz
gibi detaylar büyük önem arz ediyor.

Findeks kredi notu, bu aşamada yeni nesil bankaların en çok dikkate aldıkları unsurlardan birisidir. Findeks, birçok önemli detayı dikkate alarak sizlerin bankalar nezdinde ki tüm sicilinizi değerlendirme altına alır ve bu anlamda detayları ile bir puanlama yapar.

findeks kredi notu öğren

Findeks Kredi Notu Analiz Ekranı

Findeks kredi notu analizi yaptıktan sonra sizlere yukarıdaki resimde yer aldığı üzere bir ekran döndürür. Bu ekran içerisinde MİNİNUM 0 ve MAKSİMUM 1900 puan üzerinden Türkiye standartlarında ki durumunuzu ve risk analizinizi sizlere sunar. Yukarıdaki 1335 PUAN, Türkiye ortalamasında ve bankalar için en az risk anlamına gelen bir puanlama değeridir. Yanında yer alan aşağı doğru kırmızı ok işareti, önceden puanınızın biraz daha yüksek olduğunu ancak son dönemlerde düşüş içerisinde olduğunu gösterir. Bu da sizlerin önlem alması gerektiği anlamı taşır. Findeks ücretli mi? Bu sorunun yanıtını sizlere sunmak istiyoruz.

Findeks Ödeme Ekranı

Findeks Ücretli Mi? Evet, sistem üzerinde kredi notunuzu öğrenmek ücretli bir işlemdir. Sistem üzerinde kredi notunuz dışında 54 TL gibi fiyatlara güvenlik hizmetleri alabilir, daha farklı fiyatlar ile kendinize bir danışman ve kredi notu takip uzmanı satın alabilirsiniz. Kısacası sistem üzerinde birçok farklı gereksiz hizmet ve satın alma hizmeti bulunur.

Findeks ücretleri

Kredi Notu Öğrenme: 4 TL
Kredi Notunun Yanında Ek Olarak Risk Raporu Alma: 3.50 TL

Risk raporu almak tamamı ile sizlerin insiyatifinde. Ancak ben olsam bir sefere mahsus dahi olsa puanınızı öğrenecekseniz 7,50 TL ödeyerek bu hizmeti de beraberinde almanızdır. NOT:Bu ödeme tek seferlik bir ödeme değildir. Puanınız sistem üzerinde otomatik olarak güncellenmez ve her puanınızı güncellemek istediğinizde bu 4 TL ücreti ödemek zorunda kalacaksınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir