İkinci El Araba Fiyatları Düşer mi

Daha önce araç fiyatları hakkında detaylı bir yazı yayınlamıştık. Özellikle sıfır kilometre arabalarla ikinci el arabalar arasında ki oynaklığın herkes farkında… Dilerseniz araç fiyatları düşer mi makalemize göz atabilirsiniz.

ikinci-el-arac-fiyatlari-ne-zaman-duser

Gelelim asıl konumuza ikinci el araba fiyatları şu aralar malumunuz olduğu üzere oldukça yüksek fiyatlardan seyrediyor. Galericilere sorduğumuz zaman satışların yok denecek kadar az olduğunu söylüyorlar. Hem uygun fiyattan araba satışı yapılmıyor hem de internetten fiyatlara göz attığımız zaman çok yüksek rakamlar telaffuz ediliyor. Peki ama ne olacak?

Araç Fiyatları Ne Zaman Düşer 2017

Öncelikle sıfır kilometre araçlarda artıp giden rakamların düşmesini beklemek gerekiyor. Orada ise olanlar apayrı bir konu, daha önce sıfır kilometre araç fiyatlarının neden yükseldiğinden bahsetmiştik. Aslına bakarsanız ikinci el araç fiyatlarının uçup gitmesinin nedeni de sıfır kilometre araç fiyatlarından kaynaklanıyor.

En basitinden söyleyecek olursak benim 2013 yılında aldığım bir araç tam 3 sene sonra yarı yarıya para kazandırıyor bana, bu durumun 2010 yılında olması mümkün değildi. Ama son yıllarda sıfır kilometre araç fiyatlarının artması araç sahiplerinin de buna orantılı bir şekilde satış yapmalarını zorunlu hale getirdi. Bir diğer önemli husus ise ben arabamı satarsam neye bineceğim yada nasıl bir araba alacağım sorusunun ortaya çıkması…

Bana sorarsanız araç fiyatları ne zaman düşer sorusunun şimdilik net bir cevabı yok gibi görünüyor. Gerçek şu ki bundan iki sene öncesinde 10.000 tl ye alınan bir araç şu an için 15.000 tl ye alıcı bulabiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere araba fiyatlarında önümüzde ki dönemler içerisinde çok önemli bir düşüş beklemek sanırım saçma olacaktır. Bu konuda sizin yorumlarınızın da benim için çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın