General Mobile Discovery Format Nasıl Atılır

Bu yazımızda sizlere General Mobile Discovery telefona nasıl format atıldığından bahsedeceğiz. Öncelikle formatlama işlemi cihazdaki tüm verilerinizi siler o yüzden format işlemini başlatmadan önce rehber, galeri vb gibi önemli bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Formatlama işlemine başlamadan önce cihazın şarj durumunu kontrol edin en az %50 ve üzeri şarjın var olduğuna emin olun daha az şarjda iken format işlemi zarar verebilir, bunun sebebi şudur formatlama işlemi esnasında telefon kapanırsa tekrar formatlama da zorluklar yaşayabilirsiniz bu sebeple şarj uyarımızı dikkate alınız.

General Mobile Discovery Format Nasıl Atılır

General mobile discovery format atma sıfırlama

Yedekleme ve şarj uyarılarımızı yaptıktan sonra formatlama aşamalarına geçebiliriz.

1. Telefonunuzu komple kapatın hatta bataryanız çıkıyorsa, bataryayı söküp tekrar takalım.

2. Telefonu kapalı konuma aldıktan sonra ses açma tuşu ile birlikte power tuşuna basılı tutalım ekrana general mobile yazısı geldiğinde elimizi power tuşundan çekelim sadece ses açma tuşunda basılı kalmaya devam edelim recovery bölümü geldiğinde ses açma tuşundan da elimizi çekebiliriz artık.

3. Gelen ekranda wipe data/factory reset yazısını görürsünüz bu yazıya ses kısma tuşuna basarak gelelim daha sonra telefonu açma kapama tuşuna basılıyken ses açma tuşuna basalım.

4. Gelen ekranda ise yes delete all user data bulunması gerekiyor bu yazının üzerine ses kısma tuşu ile gelip açma/kapama tuşuna basılı iken ses açma tuşuna basalım.

Formatlama işlemini başarı ile yaptınız bu işlem bittikten sonra kurulum aşamaları gelecektir Google ayarları, dil ayarları, tarih-saat ayarları gibi bu ayarlamaları da yaptıktan sonra cihazı eskisi gibi tekrar kullanabilirsiniz.  Eğer telefon yazılımsal olarak açılıyor ancak kasma vs yaptığından ötürü formatlamak istiyorsanız ayarlar bölümüne gelip buradan tüm ayarları sıfırla diyebilir yukarı da ki formatlama işlemini yapmış olursunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir