Firefox Yavaş Çalışıyor ! (ÇÖZÜM)

Günümüzde her işimizin arkasında internet yatıyor. Bu sebeple gün içerisinde sürekli internet ile iç içe olarak işlerimizi bu şekilde yürütüyoruz. Teknolojinin hızla ilerlemesi ve her yeni gün yeni şeyler çıkması insanların ister istemez bu duruma dahil olmasını sağlıyor. Bu şekilde herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde istediğimiz zaman istediğimiz yerden iletişim kurabilir hale geldik.

İnternette işlemlerinizi gerçekleştirmek için ister akıllı telefonda olsun ister bilgisayarınızda kullanacağınız tarayıcı ile dünyanın her yerine ulaşabilirsiniz. Firefox bu tarayıcılardan en çok tercih edilenler arasında gelmektedir. İşiniz gereği yahut başka ihtiyaçlardan dolayı birden fazla tarayıcı kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Tarayıcıların hızı bu durumda oldukça önem arz eder. Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda internet hızının yavaşlaması ve yapacağınız işlemler için beklemek canınızı sıkabilir.

Firefox nasıl hızlandırılır 

Zaman zaman kullanılan programlar ya da indirilen şeyler yüzünden bilgisayarınızda yavaşlama ve donma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kimi zaman ise tarayıcıdan kaynaklı yavaşlamalara şahit olabilirsiniz. Eski performansını gösteremeyip yavaşlama ve komutları algılamama gibi durumlar karşınıza çıkabilir. İnternet hızınız ne kadar iyi olursa olsun tarayıcınızda bu sorun olduğu sürece verimsiz bir internet kullanımı olacaktır. Firefox tarayıcısını kullanarak verimli internet kullanımı sağlamak için yapılması gerekenler ise şöyle:

firefox yavaş çalışıyor

Herhangi bir yavaşlama esnasında yapılabilecek ilk şey yenileme olacaktır. Firefox ayarlarınızı sıfırlayarak hızınızı artırabilir ve varsayılan değerlerinizi de aynı zamanda koruyabilirsiniz. Tarayıcı açıkken adres çubuğuna yazacağınız about: support ile karşınıza çıkan sayfadan sağda en üstte bulunan Firefox’u yenileyin sekmesine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem kaynaklarınızı ve verimsiz kullanılan yan uygulamalarınızı kontrol ederek ve kullanılmayanları kapatarak da Firefox’u hızlandırmanız mümkün oluyor.

Son olarak hala hızınız yavaş ise firefox başlangıcını optimize ederek hızlandırabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir