Facebook Videoları Otomatik Açılması Nasıl Kapatılır [ÇÖZÜM]

Popüler sosyal medya platformları arasında belki de ilk sırada yer alan Facebook, her geçen gün platformuna yeni özellikler katmaya devam ediyor. Bugünlerde kullanıcıların yeni bir beğenisini daha kazanan Facebook, bünyesine otomatik olarak video oynatma özelliğini de ekledi. Otomatik olarak açılan bu özellik, istenmediği takdirde kapatılabiliyor. Sadece masaüstü değil tüm mobil cihazlarda da bu özelliğin kapatma işlemi yapılabiliyor. Ancak hem masaüstü hem de mobil cihazlarda uygulanan işlem biraz farklı.

Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Eğer bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve Facebook’a tarayıcı üzerinden bağlanıyorsanız yapmanız gereken Facebook üzerinden video ayarlarına girerek videoları otomatik oynat seçeneğini pasif hale yani kapalı olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra tarayıcı ile girdiğiniz zaman Facebook üzerinden otomatik video oynatma özelliği kapanacak.

Telefondan Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Facebook uygulaması en çok mobil cihazlar üzerinden kullanılıyor. Eğer bir akıllı cep telefonu ya da tablet kullanıcıysanız indirdiğiniz Facebook uygulaması üzerinden de otomatik video oynatımını kapatabilirsiniz. Bunun için de bu sefer uygulama ayarları üzerinden girerek video otomatik oynat seçeneğini pasif hale getirmeniz gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir