En İyi Ücretsiz Blog Siteleri

Blog yazmak artık son derece popüler bir iş haline geldi, iş diyorum çünkü blog yazarak bir çok kişi gelir elde ediyor. Bunun yanı sıra hobi alanları ile ilgili, oradan buradan, amatör anlamda blog yazarak gelir düşüncesi olmayan bir çok blog yazarı mevcut.

Bu yazıyı okuyan arkadaşlar büyük ihtimalle ücretsiz blog açmak isteyenler kişiler. Şimdi sizlere ücretsiz olarak blog sahibi olabileceğiniz servisleri kısaca tanıtacağım. Bu blog servislerinden çok basit ve hızlı bir şekilde blog sahibi olabilir, hiç bir şey bilmeseniz bile kolayca blog yazabilir ve blogunuzu özelleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Blog Servisleri

Blogger ; En popüler blog servislerinden biri olan blogger yıllar önce kurulmuş ve daha sonra Google tarafından satın alınmıştır. Ücretsiz uzantısı ülkemiz için şuan itibari ile blogspot.com.tr’ dir. Yani açacağınız blog blogismi.blogspot.com.tr olacaktır. Ancak istediğiniz alan adını yani domaini satın alarak blogger üzerinden kullanabilirsiniz. Blogger özel alan adınızı kullanmak adlı konuyu inceleyebilirsiniz.

WordPress ; Diğer bir popüler blog servisidir. Hatta şuan da en popüler blog servisidir diyebiliriz. Yönetim paneli oldukça sade ve mobil bir yönetim paneline sahip olması büyük fark oluşturmaktadır. Buradan alacağınız ücretsiz blog ise blogismi.wordpress.com şeklinde olacaktır.

Tumblr ;Anlık olarak paylaşımda öne çıkan bir blog servisidir ve daha çok görsel paylaşımı, video paylaşımı yapılmaktadır. Genellikle hobi amaçlı açılan bir blog servisidir.

En İyi Ücretsiz Blog Siteleri

Blog ; Wordpress alt yapısı kullanan bir blog servisidir. Yani WordPress kısmında yazdığım tüm bilgiler bu servis içinde geçerlidir, tek farkı açacağınız blog uzantısı blogismi.blog.com şeklinde olacaktır.

Daha bir çok ücretsiz blog servisleri bulunmaktadır, ancak bunlar kullanımı en kolay, en popüler ve en iyi blog servisleridir. Blog yazmak isteyen arkadaşlar hepsini deneyebilirler sırası ile sonuçta hepsi ücretsiz, bunların dışında da blog servisleri de deneyebilirler. Ücretsiz blogların en büyük özelliği pek fazla kullanım bilgisi gerektirmemesidir. Bilgisi olmayan arkadaşlar dahi bir iki gün içerisinde bloglarına tam manası ile hakim olabilirler.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir