Elektrik Pokemonların Özellikleri Nelerdir

Pokemon denildiği zaman akıllara pikachu, pikachu denildiği zamanda ansızın yaptığı elektrik şokları gelmektedir. Her ne kadar fareye benzede sempatik sesi ve tavırları ile eskiden televizyondan pokemonu takip etmiş neslin gönlünü kazanmış bir pokemon olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim. Peki ama elektrik türü pokemonların özellikleri nelerdir bu konu da bildiklerimizi yazalım.

Elektrik Pokemonları

Öncelikle elektrik türü pokemonların genel olarak seri pokemonlar olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı hareket ederler. İzleyenlerin de hatırlayacağı gibi elektrik türü pokemonlar genel olarak uçan turları çok rahat bir şekilde avlamaktadır. Bunun dışında aynı zamanda su türlerine de son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Son derece rahatsız edici bir antisi bulunur ki o da elektrik pokemonları toprak türü pokemonlara son derece etkisidir. Bu da bu pokemon türünün en büyük handikapı olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar pikachu denildiği zaman hep aklımıza pokemon gelse de Ash’in pokemonu olmasının dışında ortalama güce sahip bir pokemon olduğunu da belirtmek gerekiyor.

elektrik türü pokemonlar

Pokemon Go Elektrik Pokemonları

Aynı zamanda  ejderha türlerine de çok fazla zarar verememesi ile tanınan bu tür. Oyun içinde ki havada ki pokemonlara karşı sıklıkla yardım alacağımız bir tür olarak ön plana çıkacaktır. Her ne kadar bu bilgiler dizileri ve önceki oyunlara göre derlenmiş olsa da pokemon go oyunu için ufak tefek farklılıkların oluşabileceğinin de altını çizmek gerekiyor.

Çünkü bu farklılıklar oyun içerisinde bazı güç sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Çok fazla detaylı inceleme fırsatı bulamadım ama inceleyip tekrardan bu yazıyı güncellemeyi düşünüyorum. Merak ettiğiniz bir konu varsa muhakkak yorum yazın arkadaşlar. İyi oyunlar…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.