Dünyanın En Zengin Aileleri

Dünyada çok sayıda zengin aileler bulunmaktadır.Ancak tümü hakkında tek bir makale üzerinden bilgiler sunmamız olanaksız olduğundan yalnızca dünyanın en zengin 5 ailesi hakkında bu makalemiz üzerinden detaylı olarak bilgiler sunacağız. Gerçek anlamda dünyada çok sayıda zengin aileler bulunmaktadır. Fakat hakkında bilgiler sunacağımız bu 5 ailenin özellikle de dünyadaki diğer zengin ailelerden farklı olan birçok özellikleri bulunmaktadır. Dolaysıyla makalemiz üzerinden bilgiler sunacağımız dünyanın en zengin 5 ailesinin ayrıca geçmişten günümüze kadar dünyanın genel politikası üzerinde de ciddi anlamda rollerinin bulunabildiği bilinmektedir. Dolaysıyla dünyanın en zengin 5 ailesi hakkında sizlere gerek mali yönden ve gerekse de bazı ilginç nitelikleri yönden bilgiler sunacağız. Dilerseniz dünyanın en zengin 5 ailesi hakkında sizlere hemen gerekli bilgiler sunalım.

Dünyanın En Zengin 5 Ailesi

Rothshild Ailesi

  • Dünyanın en zengin 5 ailesi listesinde yer alan ailelerden biri de hiç kuşkusuz ki Rothshild ailesidir. Hanedanlık olarak da dünyaya ün salan bu ailenin 18. yüzyıl sonlarına doğru Avrupa kıtası birçok bankalar kurmuştur. Yahudi kökenli bir aile olan Rothshild ailesinin ortalama olarak ferd sayısının 1000 ila 1500 civarında olduğu bilinmektedir. Bu ailenin en belirgin özelliklerinden biri de sahip olduğu servetini gizli tutmasıdır. Fakat yapılan bazı araştırmalar sonucunda Rothshild ailesinin ortalama olarak 500 trilyon dolarlık bir servete sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Bu aile hakkında iddia edilen ilginç durumlardan biri de geçmişten günümüze kadar popüler olan İlluminate örgütü’nün kurucusu olmasıdır.

Rockkefeller Ailesi

  • Dünyanın en zengin 5 ailesinden biri de hiç kuşkusuz ki Rockkefeller Ailesidir. Oldukça gizemli bir aile yapısına sahip olan bu aile hakkında günümüzde birçok iddalara yer verilmektedir. Bu aile hakkında günümüzde ortaya sürülen iddalardan biri Rockkefeller ailesinin yeni dünya düzeninin yöneticiliğini yaptığı yönündedir. Bazı kaynaklarda oldukça karanlık işler çeviren bir aile olarak da gösterilen Rockkefeller ailesi ayrıca yeni dünya düzeninde kirli para akımının en belirgin yöneticisi olduğu da öne sürülen iddalar arasında yer almaktadır. 1800’lü yılların ortalarına doğru John Davision Rockkeller tarafından kurulan Rockkefeller Ailesinin en belirgin özelliklerinden biri de dünya çapında pekçok bankalara, petrol ve endüstri firmalarına sahip olmasıdır. Dolaysıyla bu ailenin sahip olduğu servet ise tahmin edilemeyecek oranda bulunmaktadır. Rockkefeller Ailesi hakkında öne sürülen iddalardan biri de bu ailenin Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail devletinin arkasındaki en büyük güç olduğu yönündedir. İslam dünyasına düşmanlığı ile de bilinen Rockkfeller Ailesinin sahip olduğu servet ise tahmin olarak ortalama 5 ila 15 trilyon dolar arasında bulunmaktadır.

Oppen Heimer Ailesi

Dünyanın en zengin 5 ailesinden biri de hiç kuşkusuz ki Oppen Heimer Ailesidir. Dünyadaki elmas ve altın ticaretinin büyük bir bölümünü elinde tutan Oppen Heimer Ailesi ayrıca dünya genelinde üretilen platin ve değerli taşların büyük bir kısmının hissesine sahip olmaktadır. Dünya elmas piyasasının yaklaşık olarak % 80’inin elinde bulunduran bu aile aynı zamanda dünyada üretilen altın madeninin ise yaklaşık olarak % 32’sini elinde bulundurmaktadır. Özetle Güney Afrika Cumhuriyeti’nin hammadde üretimini elinde bulunduran Oppen Heimer Ailesi hakkında halen bilinmeyen niteliklerden biri de bu ailenin ne kadarlık bir servete sahip olduğudur.

Habsburg Ailesi

  • Dünyanın en zengin 5 ailesi hakkında sizlere bilgiler sunmaya devam etmekteyiz. Dünyanın en zengin 5 ailesi listesinde yer alan ailelerden biri de Habsburg Ailesidir. Germen soyunun en ünlü ailesi olan bu ailenin en belirgin özelliklerinden biri de özellikle geçmiş dönemlerde tüm Avrupa’yı yönetimi altında bulundurmuş olmasıdır. Bu aile hakkında günümüzde halen bazı iddaaların da öne sürüldüğünü belirtmek isteriz. Bazı iddaalara göre Habsburg Ailesinin günümüzün en gizli örgütlerinden biri olan ve adının Sion Manastırı olduğu iddaa edilen gizli bir örgütün tüm finansal gereksinimlerini karşıladığı yönündedir. Bu iddia ne derece doğrudur bilinmez fakat bilinen tek bir gerçek var ki Habsburg Ailesinin halen ne kadarlık bir servete sahip olduğu kesin olarak bilinememektedir. Bu aile geçmişten günümüze kadar sahip olduğu servetin miktarını gizlemeyi tercih etmiştir.

Astor Ailesi

  • Dünyanın en zengin 5 ailesinden biri de hiç kuşkusuz ki Astor Ailesidir. Uluslararası İlişkiler Kraliyet Kurumu olarak bilinen büyük bir yardımlaşma kurumunun kurucusu olan bu aile hakkında da günümüzde bazı iddalar öne sürülmektedir. İddalara göre bu ailenin kurmuş olduğu kurumun yardımlaşma adı altında gizli çalışmalar sürdürdüğü yönündedir. Astor Ailesinin en belirgin özelliklerinden biri de sahip olduğu serveti gizli tutmayı tercih etmesidir. Dolaysıyla dünyanın en zengin 5 ailesi listesinde yer almasına rağmen Astor Ailesinin ne kadarlık bir servete sahip olduğu henüz bilinememektedir.

Dünyanın en zengin 5 ailesi listesinde sonuncusu olan Astor Ailesi hakkında da sizlere gerekli bilgileri sunduktan sonra dünyanın en zengin 5 ailesi hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız. Makalemizde hakkında bilgiler sunduğumuz dünyanın en zengin 5 ailesinin ayrıca bazılarının dünya ekonomisine ve politikasına yön verdiği ve hatta gizli bir biçimde yönettiği de öne sürülen iddialar arasında bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.