Düğünde Nasıl Dans Edilir

Zaman daraldıkça insanın içini bir sıkıntı kaplar. Hele bir de oynamayı bilmiyorsanız bu durum hepten çekilmez bir hal alabilir. Çoğunlukla kalabalık bir aileden geldiğimiz için yaz aylarının düğün bakımından bende derin yaralar açtığını hatırlıyorum. Tabiatım itibariyle oynamayı ve hareketli dansları sevmem ama düğün akraba düğünü olunca ille bir baskı yapan çıkar.

Düğün Nasıl Dans Edilir

Bu konuda çok çekmiş biri olarak size bir takım tavsiyeler vermek istiyorum. İçinize kapanık biriyseniz ve oynamaktan/dans etmekten korkuyorsanız öncelikle bu korkularınızla mücadele etmeniz gerekecek. Ne olursa olsun, kaçmadan üstüne giderek devam etmeniz bu konuda son derece önemli bir konu başlığı olarak dikkati üzerine topluyor.

Herkes Profesyonel Olamaz!

Düğünde ve topluluk önünde çekingen biriyseniz herkesin size baktığını ve oyununuzla dalga geçtiğini düşünürsünüz. Oysa ki bu durum tamamen sizin kuruntunuz olabilir. O sebepten herkesin iyi bir dansçı olmadığını ve kimsenin sizinle ilgilenmediğinin farkına varmanız gerekebilir. Aynı zamanda dansınızı ve karşınızda ki kişinin de bu durumu çok önemsemediğini düşünmeniz gerekiyor.

Düğünde Nasıl Giyinmeli

Ne giyerseniz giyin ama çok dikkat çekici renklerden uzak durun. Özellikle kırmızı ve tonlarının ilk dikkat çeken tonlar olduğunu söyleyebiliriz. Dans etmekten utanıyorsanız dikkatlerin kendiliğinden yada giydiğiniz bir gömlek yüzünden sizin üstünüze toplanmasını istemeyiz o sebepten daha fazla tercih edilen renkleri kullanabilirsiniz.

Gelelim dikkat etmeniz gerekenlere

İmkanınız varsa bir bilenden yardım alın! Dans konusunda yada oyun havası hiç farketmez birkaç saatlik denemenin ve çalışmanın ardından kendinize olan güveninizin geleceğini söyleyebiliriz.

  • Boş bulduğunuz vakitlerde kendi kendinize prova yapın.
  • Özgüveninizi olumsuz etkileyecek davranışlardan uzak durun.
  • Mümkün mertebe elinizde fırsat olduğunda hiçbir sebep olmaksızın kaçmayın ve devamlı olarak üzerine gitmeye çalışın.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir