Dualshock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Teknolojinin sürekli gelişmesi ve kendini yenilemesi oyun sektörünü de günden güne etkilemektedir. Oyun tutkunları için sürekli yenilenen teknolojinin kullanılması farklı deneyimler sunsa da bazı alışkanlıkları değiştirmek oldukça zordur. Mesela akıllı telefon ekranlarında oynanan oyunlar büyük ekran televizyonlardaki ya da bilgisayar başındaki tadı vermeyebilir. Oyun teknolojisi çok farklı yönlere doğru genişlese de bazı oyun alışkanlıkları değişmez.

Dualshock 4 Kablosuz Bağlantı

Konsol oyunlarına bağlı insanlar büyük ekranlarda, oda rahatlığında bu zevki yaşarken bilgisayar oyunlarına bağlı insanlar masa başında, daha küçük ekranlarda, kulaklarında kulaklıkla kendilerini oyunun içinde hissedebilirler. Artık gelişen sektörle birlikte bu iki farklı dünyayı birleştirmek mümkün. Sony firmasının son oyun konsolu PS4 sektörde çıtayı iyice yükseltirken dualshock 4 ile kablosuz ve son teknoloji kullanarak oyun anlayışına bambaşka bir boyut kazandırıyor. Hal böyle olunca da klavye ve fare ikilisine alışkın olan nesil iç geçiriyor olabilir. Teknolojinin bu sorun içinde bir çözümü var tabi ki.

ps4 kolu dualshock pc bağlantısı

Dualshock 4 Pc Bağlantı Ayarları

Bilgisayar başından kalkmadan fakat dualshock 4 deneyimiyle oyun oynamak mümkün. Peki, DualShock 4 PC’ye Nasıl Bağlanır? Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. Windows 8.1 ya da 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa internetten ds4windows adlı programını indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum işlemini doğru bir şekilde yaptıktan sonra mikro USB kablosu kullanarak dualshock 4 kolumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Kurduğumuz program kolu tanıdıktan sonra bilgisayarda ki oyun deneyimimize dualshock 4 ile devam edebiliriz. Fakat eğer Windows 7 kullanıyorsak, o zaman ds4updater programını yükledikten sonra bahsettiğimiz işlemleri yapıyor ve dualshock 4 keyfini bilgisayarımızda yaşamaya başlıyoruz. Tek sıkıntı ps4’te kablosuz olarak kullanabildiğimiz dualshock 4’ü bilgisayarda sadece kablo bağlantılı olarak kullanabilmemiz gibi gözüküyor, yine de klavye ve fareye farklı bir alternatif olabilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın