Doldurulmuş Staj Defteri Örneği

Staj dönemi başladı. Pek çok kişi staj yerlerinde çalışmaya başlamasına rağmen staj defterinin nasıl doldurulacağı ciddi anlamda sorun ortaya çıkarıyor. Bunun için doldurulmuş staj defteri örneği yerine bir staj defteri nasıl doldurulur konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz.

staj-defteri-nasil-doldurulur

Doldurulmuş Staj Defteri

Benim gibi lojistik staj defteri doldurmaya ihtiyacınız varsa ciddi anlamda zorluk çekebilirsiniz. Hiç boşuna sizin bölümle alakası olmayan staj defterleri arasında zaman kaybetmeyin. Yaptığınız iş ne olursa olsun staj defterinin nasıl doldurulmasına dair bilinmesi gereken her şeyi bir araya topladık. Hazır mısınız?

Bunun için öncelikle staj defterinizin içeriğine göz atmak gerekiyor. Çoğunlukla tüm staj defterlerinde öğrencinin ve iş yerinin bilgisi bulunacaktır. İş yerinde bir sorumlu personel bir de sizden sorumlu personel olması gerekir. Bu ikisinin de ayrı ayrı yerlere imza atacağı ve ayrı ayrı yerleri doldurması gerektiği unutulmamalıdır.

O sebepten hangi personelin nereyi dolduracağına iyi dikkat edin. Gün gün stajınızda yaptığınız her şeyi not etmeye çalışın. Aslında staj defterleri düzenli olarak staj esnasında doldurulur ama ne yazık ki her durumda bunun mümkün olmadığını söyleyebiliriz. O sebepten yaptığınız işleri sırası üzeri yazmanız gerekecektir.

Doldurulmuş Staj Dosyası

Çoğu staj yeri, stajyerine iş ile ilgili çok az teorik bilgi öğretir. İş yerleri daha çok getir götür işleri ve diğer ofis işlerinde stajyerlerini kullanmaktadır. O sebepten ki; ben ne yazacağım diye düşündüğünüz zaman usta öğretici ile bu konuyu konuşmanız yeterli olacaktır.

Eğer fırsatınız bulunuyorsa staj defterinizi günlük olarak doldurmayı da deneyebilirsiniz. Bu sayede hem hızlı bir doldurma ortaya çıkar. Hem de zamanı geldiğinde sıkılmadan doldurmuş olursunuz. Gıda alanında çalışanlar yada başka alanlarda doldurulmuş staj dosyasına ihtiyacı olan kişilerin çoğunlukla aynı içeriği araştırırken panik yaptığını görebiliriz.

Doldurulmuş Staj Dosyası Örneği

  • Bunun için staj dosyası doldurulurken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık.
  • Her şeyden önce okuduğunuz her şeyi, iyice anlamadan doldurmayın.
  • Staj defteri doldururken acele etmeyin
  • Günlük yaptığını işleri düzenli olarak yapmaya gayret gösterin
  • Belli bir günden sonra staj defteri doldurma işi rutine binecek, yazdığınız tüm işlerin birbirini takip ettiğini göreceksiniz.
  • İmzaları eksiksiz almaya gayret gösterin.
  • Staj defterinde yazan her boşluğun doldurulmasına gerek yoktur. Siz sadece size düşen kısımları doldurun. Gerisi hallolur.
  • Acele etmeyin ama çok yavaşta olmayın.

İşletme sorumlusu yada usta öğreticiler bu konuda daha profesyoneldir. Defteri doldururken onlardan yardım isteyin. Kaşe basılması gereken yerleri ihmal etmeyin. Sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir