Disavow Tool İle Kalitesiz Backlinkleri Silme

Kalitesiz sitelerden alınan backlinkler sitenize kısa bir zaman diliminde hit artışı sağlasa bile bunların kalıcı olmadığını ve zamanla sitenize zarar vereceğini bilmeniz gerekir. Alexa değerleri düşük, hitleri bulunmayan , geleceği olmayan , kopya içerik ile oluşturulmuş , özgün olmayan ve yetersiz içeriğe sahip sitelerden aldığınız linkleri reddetmek siteniz için büyük bir artı olacaktır.

Kalitesiz backlinkleri silme

Eğer sitenize spam siteler , erotik ve +18 içerik barındırılan siteler , google arama motorundan ceza almış siteler ve kopya içerik üreten sitelerden kendi sitenize gelen linkler varsa bunları kesinlikle reddetmeniz gerekir. Çünkü bu tür yasal olmayan çöp siteler sizin arama motorları sonuçlarında geri düşmenize sebep olurlar. Hatta rakipleriniz bile isteye böyle çöp ve illegal sitelerden sizin sitenize link verebilirler. Bunun sonucunda ise SEO puanınızın düşmesine ve gerileme yaşamanıza sebep olurlar. Peki bu linkleri nasıl fark edeceğiz. Web Yöneticisi Araçlarına giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan kategorilerden Arama Trafiği >> Sitenize Bağlantılar ve Dahili Bağlantılar kısmından verilen tüm linkleri görebilirsiniz.

Zararlı Backlinkleri Reddetmek

Bu işlemi yapmak için önce kalitesiz ve sitenize zarar verdiğini düşündüğünüz linkleri / url ‘ leri bir not defterine sıra ile yazıp Web Yöneticisi Araçlarından buraya tıklayarak göndermeniz gerekmektedir. Daha sonra ise aşağıdaki görselde olduğu gibi reddetmek istediğiniz linklerin bulunduğu sayfa adreslerini satır satır alt alta yazmanız gerekir.

zararlı backlinkleri reddetme

Bu işlemi yaptıktan sonra bir süre beklemeniz gerekmektedir daha sonra backlinklerizi kontrol ederek kalitesiz backlinklerden kurtulduğunuzdan emin olabilirsiniz. Ahrefs gibi sitelerden tüm linklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın