Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Günümüzde büyüğünden küçüğüne yaşlısından gencine hemen herkesin ya tamamen iş amaçlı yada tamamen kişisel amaçlarla oluşturulmuş sosyal medya hesapları vardır. Bu hesaplarda iş için oluşturulanlar da işle ilgili bilgiler bildirimler ve bunun gibi dokümanlar paylaşılır ve kişisel olanlarda ise tamamen özel arkadaşlarla sohbetler anlık durumlar fotoğraflar gibi paylaşımlar yer alır.

Her ne kadar eğlence amaçlı da olsa sonuçta bu hesaplar kişiseldir ve kişiye özel bilgiler içerir. Bu nedenle gizliliğinin esası şarttır. Bu gizliliğin sağlanması için de sosyal medya siteleri mümkün olduğunca çok güvenlik önlemi almışlardır. Ancak tüm bu önlemlere rağmen sosyal medya saldırganları bir şekilde bu güvenlik önlemlerini aşabilmekte ve hesaplarınızı ele geçirerek kişisel olan tüm verilerinizi kopyalayabilmekte ve sizin erişiminizi kısıtlayabilmekteler.

Facebook Yedekleme

İşte tüm bu risk ve tehlikelere karşı en gözde sosyal medya platformlarından olan Facebook kullanıcılarının bu şekilde bir mağduriyet yaşamaması ve memnuniyetsizlik yaşamaması için kullanıcı verilerinin yedeklenebilmesi gibi bir kolaylık sağlamıştır. Bu sayede kullanıcılar Facebook hesaplarında bulunan tüm verilerini kopyalayabiliyorlar ve olası bir hesap çalınması ve verilerin silinmesi durumunda yedekledikleri verileri kullanabiliyorlar.

facebook hesap yedekleme

Facebook verilerinizi ayarlar sekmesine girerek burada alt kısmı da bulunan Facebook verilerini indir butonunu kullanarak tüm verilerinizi bilgisayarınıza bir klasör içerisine yedeklemiş olursunuz. Böylelikle artık hesabınız başkalarının eline de geçmiş olsa tüm bilgi ve verileriniz silinmiş de olsa almış olduğunuz hesap yedeğiniz sayesinde sıkıntı yaşamadan istediğiniz tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Facebook’un bu uygulaması onu diğer birçok sosyal medya platformlarından ayıran en önemli özelliklerinden biridir. Diğer platformlarında buna benzer uygulamaları vardır tabi ki ama her birinin hangi saldırı tiplerine karşı ne denli koruyucu olduklarını denemek daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir