Deri Ceket Soyulması, Dökülmesi Nasıl Tamir Edilir ?

Yıllar öncesinden hatırı sayılır paraya aldığım iki tane deri montum vardı. Uzun seneler giydiğim için bu montlarım yıpranmış ve yavaş yavaş parlak görünümünü kaybetmeye başlamıştı. Başlarda yıpranmış deri ceket nasıl onarılır bilemesem de bu konuda kısa bir araştırma yaparak gerekli adımlar hakkında bilgi sahibi oldum.

Öncelikle hemen her şehirde karşılaşabileceğiniz deri mont tamircilerine gidebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde mont boyamadan tutunda astar değişimine kadar oldukça geniş yelpazede size yardımcı olabiliyorlar. Aynı zamanda renklerini daha da açtırmanız mümkün olabiliyor.

Deri Ceket Nasıl Tamir Edilir

Öncelikle tercih ettiğiniz kişilerin profesyonel olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Daha önce deri montumun yakalarını kestirmek için deneyimsiz bir terziye güvendiğim için sorun yaşadım. Ama tamir söz konusu olduğu zaman küçük delik yada büyük delik olmasına bağlı olarak farklı şekillerde müdahale edilebildiği için önceden bilgilendirmede de fayda bulunuyor.

Bazı eski deri montların yada deri mont bakımı hakkında internet üzerinde de detaylı bilgilerin yer aldığını unutmamak gerekiyor. Bunun için eğer deri montu yeni aldıysanız bazı solüsyon yada yardımcılardan faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde düzenli muhafaza edilmesi, mümkün olduğunca darbelerden ve katlamalardan uzak tutulması da daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Deri Mont Boyanır mı ?

İşin uzmanı değilim ama, hatırı sayılır paralar verip aldığımız deri montları ayakkabı boyaları ile boyamanın da hiç mantıklı olmadığını söyleyebilirim. Deri montlar yapısı gereği daha dayanıklı malzemeden üretiliyorlar. Bu bakımdan boya yada özel bakım gerektirmeden uzun yıllar gönül rahatlığıyla kulllanılabiliyorlar. Oysa ki bazı durumlar dışında deri mont bakımı hakkında birkaç küçük pürüzü aştıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda bakımdan söz açılmışken yırtık küçükse, daha da büyümesini beklemeden doğrudan müdahale etmeniz gerektiğini de hatırlatmakta fayda var diyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir