Mail Adresi Nedir ? E Mail Adresi Nasıl Alınır ?

Evinizde,iş yerinizde bilgisayarınız ve internetiniz varsa mutlaka bir e-posta adresiniz vardır. İş konuşmaları yazışmaları için arkadaşlarınızla konuşmalar için hatta sosyal paylaşım sitelerini, facebook, twitter ve diğer siteleri kullanabilmeniz için en az bir eposta adresiniz olması gerekmektedir. E-mail, mail, e-posta, posta, elektronik posta gibi isimlerle bilinir.

Hatta son dönemde evinize aldığınız televizyonları veya cep telefonlarını kullanabilmeniz için eposta adresiniz istenmektedir. Hastaneye gidip kayıt yaptırdığınızda e-posta adresiniz sorulmaktadır.  Veya bir markete kayıt olduğunuzda bir bankaya başvurduğunuzda sizden eposta adresi istenmektedir. Günümüzde eposta adresi kişinin kendi kimliği gibi bir şey nereye gitseniz önce adınızı soy adınızı soruyorlar sonrada eposta adresiniz var mı diye soruluyor.

E Mail Adresi Ne İşe Yarar ?

Bir internete sitesine üye olabilmek için mail adresiniz olması gerekmektedir.

Facebook twitter gibi sitelere üye olabilmeniz için mail adresi istenmektedir.

Alışveriş sitelerinin marketlerin insertlerinden haberdar olabilmeniz için e-posta adresi kullanılmaktadır

İş çevrenizle yazışmalarda e-mail adresi kullanılmaktadır.

Arkadaşlarınızla yazı resim vb. içerik gönderimleri için eposta adresi kullanılmaktadır.

Haber sitelerine üyelik ve güncel haberlerden haberdar olmanız için eposta adresi kullanılmaktadır.

Oyun sitelerine yorum yazabilmek ve üye olabilmek için eposta adresi kullanılmaktadır.
Ve daha saymakla bitmeyen eposta adresinin gerekliliği zorunlu hale gelmiştir. Bir eposta adresi alabilmeniz için eposta servisi hizmeti veren yerlere üye olup yeni bir eposta adresi almanız gerekmektedir. En çok kullanılan eposta servisleri;

Hangi sitelerden mail adresi alınır ?

Gmail eposta servisi

Yahoo mail servisi

Hotmail mail servisi

Yandex mail servisi

Mynet eposta servisi

Kendinize ait internet adreslerinin mail servisleri.

Ücretsiz mail nasıl alınır ?

Bu eposta servislerine üye olarak email adresinizi alabilirsiniz. Burada bahsettiğimiz eposta adresleri tamamen ücretsizdir. Bu hizmet için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Yahoo mail aldığınızda isminiz@yahoo.com, gmail adresi aldığınızda isminiz@gmail.com, Hotmail eposta adresi aldığınızda, Hotmail.com, Hotmail.com.tr, Outlook.com, Outlook.com.tr uzantıları ile eposta adresi alabilirsiniz.

Kaynak: https://giristr.com

Yorum yapın