Buzdolabından Ses Gelmesi

Daha çok yeni bir buzdolabım var. Burada marka belirmek istemiyorum ama oldukça iyi bir fiyata aldığımı ve televizyonda çok sık aldığım buzdolabının reklamının döndüğünü söyleyebilirim. Genellikle gece yada gündüz vakitlerinde buzdolabımdan gelen garip bir ses ile irkiliyorum. İlk başlarda eşim bu durum konusunda biraz rahatsız olduğunu söylese de zaman içerisinde bu duruma alıştık. Önce müşteri hizmetlerini aradık oradan bir servis çalışacağının yönlendirileceği söylendi. Gelen servis çalışanı da bu modelde çok oluyor gibisinden bir şeyler geveleyip gitti. Biz de şimdilik bu şekilde çalıştırmaya devam ediyoruz. Uzunca bir süre önce bir arkadaşımın başına gelmiş ve o birkaç farklı yol deneyerek bu durumdan kurtulmuş. Ben yapınca pek bir işe yaramadı. (ne yalan söyleyeyim ses biraz azaldı) Sizinle de bu konuyu paylaşmak istiyorum.

Buzdolabından Gelen Çıt Sesi

Tok bir sesten mi bahsediyorsunuz? Parmağınızın tersi ile masaya vurduğunuz zaman gelen “tık” sesi bu konuyu yeterince anlatıyor mu? Bir anda canınızı sıkan bir ses ile mi karşılaşıyorsunuz? Üstelik makinenizde yeni olabilir pek fark etmiyor. Bu sorulara cevabınız evet ise sizin yalnız olmadığınızı söyleyebilirim. Benim de içinde bulunduğum bir grup yeni buzdolabı sahibi olarak bu seslerle karşılaşabiliyoruz. Üstelik gece vakitlerinde olması durumunda bu ses can sıkmanın yanı sıra korkutucu da oluyor.

Buzdolabından Tık Tık Ses Gelmesi

Peki ama çaresi var mı? Ben bulamadım ama arkadaşım Samet bu konuya şöyle bir çözüm bulmuş. Samet’e göre buzdolabı ayaklarından birinin dengesiz durması durumunda yani bir tarafa daha çok yatması durumunda ses çıkartıyormuş. Elinize bir adet su terazisi alarak buzdolabının dümdüz durmasını sağlarsanız bu durumun önüne geçmek mümkün olabiliyormuş.

Bunu yapmak çok zorsa biraz da öbür tarafın altına kağıt yada gazete sıkıştırarak çözebiliyormuşuz. Her zaman için markaya suç atmanın yanlış olduğunu söyleyen arkadaşım bazen zeminin eğikliğinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle de ses çıkarabileceğini ekledi. Ben onun yalancısıyım söylediklerini harfiyen denememe rağmen bende bu durumun pek etkisi olmadığını söylemek istiyorum. Bu konuda sizin de söyleyecekleriniz varsa lütfen yazmayı unutmayınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir