Boğaz Ağrısına Bitkisel Çözüm

Reklamlar

Bir süredir çok ciddi anlamda boğaz ağrısı ile mücadele ediyorum. Mevsim geçişi grip salgını var ve işim gereği bunun tam ortasında bulunuyorum. Bu sebepten grip başlangıcı olduğunu fark eder etmez. Meyvelere bitki çaylarına yoğunlaşsam da boğaz ağrımı geçiremedim.

Bir süre bekledikten sonra boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusu ile aile hekimimizin kapısını çaldım. Onun önerdiği pastili aldığımda boğaz ağrım biraz azalmaya başladı. Ama daha sonra yeniden ağrılarım başladı. Bu durumda benim suçum olsa da şu anın konusunun bu olmadığını söyleyebilirim.

bogaz-agrisi-bitkisel

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Reklamlar

Boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler arasında hiç şüphesiz adaçayı ilk sırada yer alıyor. Bozcaada’da yaşadığım dönemlerde ballı adaçayı içerek boğaz ağrıları ile mücadele etmeyi başarmıştım. Adaçayı dışında herkesçe bilinen ıhlamurun da adaçayından geri kalır bir yanı olmadığını söyleyebilirim.

Ama öncelikle boğaz ağrısına neden olan etmeni bulursanız daha etkili bir şekilde mücadele edersiniz. Bunun içinde yapılması gereken tek şey doktorunuza başvurmak olmalıdır. Günümüzde pek çok kişi kendi kendine tedavi yöntemleri araştırdığı için, sorunlar yaşamaktadır. Bu sebepten kesinlikle ilaç tavsiyesi yada gereksiz yere şifalı bitkilerde çözümü aramak yanlış olacaktır. Bunun birkez daha altını çizmekte fayda görüyorum.

Boğaz Ağrısı Ateş Nasıl Geçer

Eskilerin boğaz ağrısına iyi gelen bir karışımından bahsetmek istiyorum. Sadece ihtiyacınız: Ilık su, bir limon suyu, bir yemek kaşığı balı karıştırarak içmek… Bu basit tarif kısa süre içerisinde boğaz ağrısını önlüyor. Aynı zamanda kısa süre içerisinde etkisini gösterdiği için sonuçları oldukça başarılı dersek yanlış olmayacaktır. Tabi burada da abartmama şartı var. Malum suyun bile fazlasının toksik özelliği olduğu unutulmamalı ve ona göre gıdalar almaya özen göstermelisiniz.

Reklamlar
   

YasinAbi

Yasin abi; gezmeyi, araştırmayı, okumayı, kitap kapağı ve kahve fincanı yerine kitapların içindeki bilgileri paylaşmayı seven bir kişilik...

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın