Çamaşır Makinesi Kampanya

Beyaz eşya alırken beni en çok yoran eşyalardan biri çamaşır makinesi oldu. Hem marka sayısının fazla olması hem model sayısının artması hem de özelliklerin çok olması da hangisini alacağıma karar verememe neden oldu.

Daha önce buzdolabı önerilerine yer verdiğim bir yazı yayınlamıştım. Orada da yaptığım gibi hangi marka çamaşır makinesi alınır benzeri sorulardan daha ziyade özellik bakımından çamaşır makinelerine eğilmeye gayret göstereceğim. Şu ana kadar çok iyi anladım ki gerçek anlamda markalardan daha ziyade özelliklere para verilmesi gereken günler geçiriyoruz.

camasir-makinesi-kampanya

2017 Çamaşır Makinesi Fiyatları

Teknoloji çağında, ortalama bir çamaşır makinesi satın alıyorsanız garanti süresi içerisinde kullanıcı hataları dışında hep aynı sorunları veriyor. Özellikle internette forumları ziyaret ederken marka farkı olmaksızın kullanıcıların ortalama olarak hep aynı sorun ile karşılaştığını söyleyebiliriz. Bu noktada ise markaların çalışma prensibi (müşteri desteği, teknik servisi…) büyük bir önem arz eder.

Uygun fiyatlı çamaşır makinesi almak neredeyse mümkün değil. Eskiden bir alt kademe olarak algıladığım pek çok markanın günümüzde yanına yaklaşılmayacak kadar yüksek fiyatlarla satış yaptığını gördüm. Özellikle en düşük çamaşır makinesi fiyatının 400 tl den başladığını en yüksek çamaşır makinesi fiyatının ise 5.000 tl civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Burada önemli olan konu, ihtiyacınızı karşılayacak çamaşır makinesinin özelliklerinin bilinmesidir. Kaç devirlik olacak, kaç kilo kapasiteye sahip olacak, kaç program içerecek gibi konular hep ekstra para anlamına gelecektir. O sebepten gözünüzle makineyi görmeye gitmeden önce uygun forumlarda bu konuda yorumları okursanız daha faydalı olacaktır.

Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

Çamaşır makinesi kullanımı açısından kullanıcı yorumlarının pek önemi yoktur. Kullanıcı yorumları daha çok satış sonrası ve garanti sürecinde önem teşkil edecektir. Bu bakımdan garanti konusunda ve servis eksikliğinden dolayı markaların yorumlarına kesinlikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde daha uygun fiyatlı diye durduk yere çamaşır makinenizi yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

Bunun için eş dosta sorma yöntemini uygulayabileceğiniz gibi, internet sitelerinde yer alan yorumlara da göz atabilirsiniz. Aynı zamanda son dönemlerde yaygınlaşan şikayet forumları da uygun fiyatlı çamaşır makinesinin bulunması için yerinde bir durumdur.

Hangi Çamaşır Makinesi Almalı

Marka belirtmek istemediğimi söylemiştim ama çamaşır makinesı fiyatları 9 kg seçeneklerine önceden araştırma yaparak gitmenizi tavsiye ediyorum. Kullanıcılar açısından çamaşır makinelerini üç kalitede markaya ayırabiliriz. Birinci kalite, birinci kalite görünümlüler ve ikinci kalite olanlar. Birinci kalite olan markalar çoğunlukla tahmin edebileceğiniz markalardır. Birinci kalite görünümlü makinelerde aşağı yukarı aynı özelliklere sahip ama biraz daha teknik anlamda geri kalmış makinelerdir. Burada ikinci kalite makinelerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Hem marka bakımından hem de çalışma özellikleri bakımından sizi zor duruma düşürebilir. Biraz da çamaşır makinesı fiyatları 8 kg seçeneklerine göz atabilirsiniz. Gereksiz yere yüksek kapasiteli bir çamaşır makinesine çok para vermektense daha uygun fiyatlı bir çamaşır makinesi de alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir