Bimde Satılan Dondurulmuş Balık

Karadeniz’de yaşayan biri olarak şu kadarını söyleyebilirim. Bimde satılan dondurulmuş balıklar tek kelimeyle harika… Daha önce güvenip de alamadım. Bu güvensizlik Bimle alakalı olan bir durum değildi. Ben sadece dondurulmuş gıdalara temkinli yaklaşıyordum. Söz konusu olan dondurulmuş balık olunca nasıl olur diye merak etmiyor da değildim. Uzunca bir zaman sonra; uskumruyu fırsat bulup aldım. İlk yediğimde şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırmıştım çünkü çok güzeldi.

bimde-satilan-dondurulmus-balik

Bimde Satılan Dondurulmuş Balık Nasıl

Burada tavsiye etmemin asıl sebebine gelecek olursak. Birincisi kolay ve kılçıksız olması, lezzetli olması ve uygun fiyatlı olmasıdır. Daha sonraları Bimde satılan pek çok farklı dondurulmuş ürünleri de deneme imkanı buldum. Yazımın başında da değindiğim gibi dondurulmuş ürünlere temkinli yaklaşan biri olarak hayran kaldığım pek çok farklı ürün (bunlar arasında pideler ve balık türleri de var) bulunuyor.

Bimde satılan dondurulmuş ürünlere hayranlığımı gizlemeyeceğim. Zaten yağlı ve kaliteli olarak pek çok restaurantta tükettiğimiz balığında aslında dondurulmuş bir şekilde taşındığını söyleyebiliriz. Pek çok balık bu şekilde taşındığı için Bim’in hizmeti bizim ayağımıza kadar getirmesi de ayrıca takdire şayan bir durum gibi görünüyor.

Bimde Satılan Dondurulmuş Balığı Alırken

Bunu sadece Bimde satılan dondurulmuş ürünlerle açıklamak adil olmayacaktır. Aslında dondurulmuş ürünlerin alınmasında ürünün soğuk zincir içerisinde taşınmış olmasının büyük bir önemi bulunmaktadır. Aynı zamanda son kullanma tarihine dikkat etmeli, yırtık ve delik paketleri satın almamalısınız. Bu durum özellikle balık gibi et ürünlerinde daha da büyük bir önem arz eder.

Ama bir gerçek var ki o da Bim’in son derece kaliteli ürünler sattığı ve balıklarının da son derece lezzetli olduğudur. Bu konuda kısa bir süre içerisinde Bimden aldığım uskumru ile yaptığım bir tarifi de sizinle paylaşmayı düşünüyorum.

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir