Bayat Bisküvi Değerlendirme

İsrafın önüne küçük adımlarla geçmeniz mümkün olacaktır. Daha önce yazdığımız yazılarda alışkanlıklar ve israf konusuna değinmiştik. Ekmek poşetinin ağzını kapatmaktan, ışıkları söndürmeyi alışkanlık haline getirmeye, suyu kullanmadığımız zamanlarda kapatmaya kadar küçücük alışkanlıkların uzun zaman aralığında israfın önüne nasıl geçtiğinin altını çizmiştik.

Bayat Bisküvileri Değerlendirme

En çok ekmek israf eden ülke olduğumuz için bayatlayan ekmeklerin nasıl değerlendirilmesi gerektiğine basit tariflerle değineceğiz. Aslına bakarsanız bu yazımızda da tariflerden çok bahsetmeyeceğiz. Yıllardır bayatlayan bisküvilerden tarif yapmak hemen herkesin bildiği bir başlık olduğu için onun altını çizmeyi gereksiz görüyoruz. Bu arada bayat bisküvilerden yapılan tatlıları da çok sevdiğimi söylemeden edemeyeceğim.

Bayat Bisküviler Nasıl Değerlendirilir

Konuyu uzatmadan doğrudan değerlendirme aslına bakarsanız yeniden kullanma yöntemini açıklayayım. Ağzı açık kaldığı için bayatlamaya başlayan bisküvlerinizi fırın tepsisi içerisine yayın ve düşük ayarda sadece 3 – 4 dakika kadar ısıtın. Daha sonra fırını kapatın ama bisküvilerinizin bir süre daha fırında kalmasını sağlayın. Tahmini olarak 5 dk kadar bekledikten sonra bisküvilerinizi fırından alın. Yeni paketinden açılmış bisküvilerinizin tadına varabilirsiniz. Afiyet olsun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir