Buzdolabı İyi Soğutmuyor

Bazı durumlarda, buzdolabının bir anda soğutmamaya başlaması onda ciddi bir problem olduğunun işareti olacaktır. Ani sıcaklık değişiklikleri, nemli ortama geçiş, eski buzdolabının bulunması gibi durumlarda da soğutma problemi olabilir. Peki ama böyle bir durumda ne yapmak gerekir?

Buzdolabının İyi Soğutması İçin

Öncelikle buzdolabınızın daha iyi soğutması için birden fazla yöntemden yardım alabilirsiniz. İlk başta cevaplanması gereken soru buzdolabınızın bozulup bozulmadığına dikkat edin. Ani durmalar, yüksek ses çıkarmalar varsa buzdolabınız için bazı şeylerin zamanının dolduğunun işaretidir. Çoğunlukla uzun süre çalışmayan buzdolabı bir anda çalıştırıldığında iyi soğutma problemi ortaya çıkabilir. Bu durumda içinde bulunan nemin azaltılması şarttır.

Buzdolabınızın iyi soğutması için bir miktar ki bu tercihen yarım yemek tabağı tuzu buzdolabınızın içine koyun. Tuz nemi alacağı için buzdolabınızın daha hızlı bir şekilde soğutma yapacağını göreceksiniz.

Buzluğun soğutması içinse benzer yöntem kullanılmaz. Nemin fazlası buzdolabının hızlı bir şekilde soğutma yapmasının önünde engel olacağı için o engelin ortadan kaldırılmasını tuzla sağlayabilirsiniz.

Eski buzdolabının soğutmasının artması için, sıklıkla açıp kapatmaktan kaçınabilir, ayarını yükseltebilir ve bulunduğu yerin doğrudan güneş alıp almadığına dikkat edebilirsiniz. Bu sayede buzdolabının daha iyi çalışmasını sağlamış olursunuz.

 

Yorum yapın