Banka Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ülkemizde kısa zaman içerisinde online bankacılık kavramının yaygın hale gelmesi ile birlikte sunulan hizmetlerin niteliğinde de çok ciddi farklılıklar yaşandı. Yalnız kullandığım kelimeyi iyi okuyun. online bankacılık kelimesi aslında internet bankacılığı kelimesinden tamamı ile farklı bir durumdur.

En Çok Tercih Edilen Bankalar

Günümüzde Finansbank Enpara ve Yapı Kredi Nuvo adında iki ayrı banka oluşumu söz konusu. Bu oluşumlar, kısa zaman içerisinde bankacılık kavramını tamamı ile farklı hale getirdiler. Farklı hale getirmeleri ile birlikte aynı zamanda çok da büyük bir müşteri kitlesi edindiler. An itibari ile özellikle Finansbank Enpara.com müşterilerinin buraya yorum yapmasını istesek %90 olumlu yorum görürüz. Özellikle Enpara’ da bir çok işlemi ücretsiz yapabilir, herhangi bir şube vs. gitmeden hemen kredi çekebilirsiniz.

Türkiye bankaları içerisinde sayabileceğimiz o kadar fazla banka var ki inanamazsınız. En azından aşağıda sizlere sunduğumuz resimden birkaçının logosunu inceleyerek ne kadar ciddi bir rakam olduğunu görebilirsiniz. Peki bankalara neye göre güvenirsiniz? Yani bir bankanın size güven sağlaması için ne gereklidir? Gelin bunları tarafsız bir şekilde ele alalım.

En İyi Banka Hangisi ?

Öncelikle hizmet sürecine bakarsınız. Her ne olursa olsun uzun yıllar hizmet vermiş bankalar güven sunar. Yatırım hususlarını önemsersiniz. Bankalar, müşteriye ulaşabilmek için nelerden vazgeçiyor? Ne gibi tanıtım reklamları yapıyor? Önemsenmesi gerekir.

Kredi faiz oranlarını incelersiniz. Amaçları sömürmek mi? Gerçekten müşteri kazanmak mı? En iyi şekilde anlayabilirsiniz. Hesap işletim ücreti fiyatlarını incelersiniz. Müşteri memnuniyeti öncelikli olmalıdır. Bankaların sizlere ne kadar değer verip vermediğini analiz edersiniz. Şikayetvar.com isimli web sitesinden banka hakkındaki genel şikayetleri incelersiniz. En azından bu anlamda bir fikriniz olur.

Şube, ATM rakamlarına bakarsınız. Zira şube ve ATM anlamında sıkıntı yaşatan bir banka, banka olamaz. Olsa dahi güvenilir olamaz. Bankanın resmi kurumlar ile olan anlaşmalarını inceler, kurumsal kimliğini araştırırsınız. En güvenilir bankalar yukarıdaki şekilde ayırt edilir. Tabi ki bunlardan bir çoğu sizlere gereksiz bir bilgi gibi gelebilir ancak değil. Sizlerde aşağıdan yorumlarınızı yaparak insanların bankalar hakkında iyi ya da kötü fikir sahibi olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir