Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır, İşe Yarar Mı ?

Yıllar önce ilk kez ayva çekirdeği maskesinden haberdar olduğumda bana biraz balon haber gibi gelmişti. Öylesine cildime uyguladığımda kısa süre içerisinde etkisini göstermeye başlayan ve pek çok kozmetik ürününden daha etkili olan ayva çekirdeği maskesi hakkında internet üzerinde çok fazla bilgiye rastlayamadım. En iyisi bu şifalı reçeteyi sizlere anlatmalı ve detaylı bir şekilde kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak istiyorum.

Ayva Çekirdeği Sivilce Tedavisi

Ayva’nın daha çok meyvesi ve yaprağı ile dikkat çekerken çekirdeğinin de onlardan geri kalmadığını söyleyebilirim. Özellikle benim gibi meyvesini tüketmeyi sevmeyen birinin bile oldukça işine yaramış ayva çekirdeği maskesinden bahsetmek istiyorum.

ayva çekirdeği maskesi nasıl uygulanır

Ayva çekirdeği maskesi nasıl uygulanır

Uzunca bir süre sivilcelerim ile başım dertteydi. Bu sıkıntıdan kurtulmak için çeşitli yöntemleri uyguladıysam da başarılı olamadım. Ergenlik döneminden hatıra pek çok sivilce lekem olduğu için bitkisel yöntemlere yönelmeye başladım. Neticede bu yöntemleri değerlendirerek cildimi korumaya çalıştım. Ayva çekirdeği maskesinden yardım alarak sizler de son derece kolay bir şekilde cildinizi oldukça güzel bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?

Ayva Çekirdeği Maskesi Hazırlanışı

Yarım çay bardağı suyun içerisine bir adet ayvadan çıkardığınız çekirdekleri koyarak bir kaç gün bekletin. Sonunda bu suyun jel kıvamı almaya başladığını göreceksiniz. Bu jeli sivilce lekeleri başta olmak üzere cildinize uygulayarak durulayın. Kısa süre içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu işlemin dışında henüz denemediğim ama internette yer alan bazı seçeneklere de değinmek istiyorum. Aynı şekilde yarım bardak suyun içerisinde yer alan ayva çekirdeği bir cezve yardımıyla kaynatılır ve birkaç gün bekletilir. Ortaya çıkan jel karışım yumurtanın akıyla karıştırılarak cilde uygulanır ve daha sonra durulanır. Bu bahsettiğim ikinci yöntemi daha önce denemediğim için nasıl bir sonuç vereceğini tam olarak bilmiyorum.

Ayva Çekirdeği Maskesi Kırışıklık

Ama ilk yöntemi denediğim ve aktif olarak tercih ettiğim için kullanılabilir olduğunu söyleyebilirim. Sivilce lekelerinden kurtulmak için etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Kısa süre içerisinde etkisini göstermesi son derece kolay bir şekilde hazırlanması gibi seçenekleri ile de etkili olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu maskeyi kırışıklıkla mücadele ederken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına göz attığım zaman bu yönteminde etkili bir şekilde kullanılabilir olması da diğer bir özelliği olarak ön plana çıkıyor. Ayva çekirdeği maskesi hazırlamadan önce yaprağını ve meyvesini de değerlendirmeniz de fayda olduğunu düşünüyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir