Arabamın Camı Çatladı Ne Yapmalıyım

Seyir halindeyken bir kamyonun beni sollamasının sonucu ön camımda 1 tl kadar bir çatlak oluştu. Sağ tarafa daha yakın bir yerde olduğu için başlangıçta bu durumu fark edemedim. Daha sonra arkadaşımın uyarısıyla fark ettim bu durumu başlarda çok önemsemesem de daha sonra o çatlağın büyüyeceğine dair yorumlar artınca ne yapılacağı konusunu araştırmaya başladım ve karşıma üç seçenek çıktı. İşte onlar hakkında yorumlar ve yapılması gerekenler…

Arabanın Ön Camı Çatladı Ne Yapmalıyım

Yapılması gerekenlerden önce arabanızın kaskosu ve çatlağı büyüklüğüne göre birden fazla yol deneyebilirsiniz. Bunun ilki görmezden gelmek, bu durumda çatlağın sene içerisinde daha da büyüyeceğini kabullenmeniz gerekiyor. Başlangıçta gözünüze dokunmayan bu çatlak zaman içerisinde daha da sinirinizi bozmaya başlayabilir. Tabi böyle bir durum ortaya çıktığında sizde keşke daha önce çatlak cam müdahale seçeneklerini değerlendirseydim diyebilirsiniz.

arabamın camı çatladı

 

Çatlak Cam Tamir Seti

Bu ilk seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Çatlak cam tamir seti çatlaklar küçük olduğunda (bazen cam çiziklerinde kullanılıyor) bunlardan yararlanabiliyorsunuz. Camınızı değiştirmek yada kaskonuza başvurmak istemediğinizde bu seçenek hayat kurtarıcı olabiliyor. Tabi ki çatlağın boyutu artmışsa ve ilk taşın geldiği yerde ciddi miktarda bir kırılma ortaya çıkmışsa bu durumdan çok da mantıklı bir cevap beklemek yanlış olabilir. Daha öncesinde internet sitelerinde satılan bu ürünlerin yorumlarına göz attığım zaman bazılarının ciddi anlamda olumlu sonuçlar almasına karşın bazı camlarda beklenen potansiyeli sağlayamadığını da görebiliyoruz. Tabi ki bu konuda seçim size kalmış nasıl hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorsanız ona göre bir yöntem belirleyebilirsiniz.

Çatlak Cam Tamiri Fiyatları

Siz tek başınıza yapmak istemiyorsanız bir camcıdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde profesyonel anlamda çatlak cam tamiri konusunda destek veren adreslerin olduğunu biliyoruz. Bunlarda çok olumlu sonuçlar alınmasına rağmen hepsinin aynı şekilde olumlu sonuçlar ortaya çıkarmadığını da hatırlatalım. Zira benim gittiğim oto camcıları çoğunlukla çatlak tamiri yapamadıklarını söylemişti. Bu konuda internet üzerinden yorumlara göz atabilir ve ona göre bir hareket yöntemi belirleyebilirsiniz.

ön cam çatlaması

Çatlak Cam Çizdirme

Eskiden daha sık kullanılan bu yöntemi göz önüne alabilirsiniz. Zira ben tamir edecek bir camcı bulamadığım için kendi camımı çizdirdim. Çizdirmemin sebebi, arabamın kaskosu olmaması ve cam değiştirmeyi düşünmemdir. Ön cam fitillerinin eskimeye başlaması beni bir süredir camı komple değiştirmem konusunda düşündürüyordu. Şimdilik camı çizdirdim bu şekilde büyümesinin önüne geçmeyi amaçlıyorum. Ama bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise camı çizdirdiğiniz ustanın düzgün bir şekilde çizip çizmediğidir. Çünkü camı düzgün çizmeyi başaramazsa daha sonra çizdiği noktadan da büyümeye başlayacak ve sizin daha da sinirlerinizin bozulmasına neden olacaktır.

Ön Cam Değişimi

İşte bu en kesin sonuç olarak karşımıza çıkıyor. Senelik bakım içerisinde yararlanarak ön camınızı değiştirebileceğiniz gibi bazen eski arabalarda bile çatlak sinir bozucu boyutlara ulaşması durumunda ön cam değişim seçeneğinden yararlanabilirsiniz. En kesin cam ilacı olarak bunu söyleyebiliriz. Hem etkili hem de daha kesin bir çözüm olarak karşımıza bu seçenek çıkmaktadır. Üstelik bundan dört beş sene öncesinin ön cam fiyatları ile kıyasladığımız zaman araç ön cam fiyatları hem seçenek hem de fiyat olarak ciddi miktarda ucuzladığı için tercih edilebilir. Her geçen gün yeni bir seçenek ve tamir ayrıcalığı çıkmasına rağmen hali hazırda uygulanabilecek en kesin ve en pratik yöntem olarak araç ön cam değişimi seçeneği ortaya çıkar. Sizlerde gönül rahatlığıyla bu seçenekten yararlanabilirsiniz. Zira kısa bir süre içerisinde ön camımı çizdirmeme rağmen ben de baştan değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir