Alexa Değeri Nedir ? Nasıl Düşürülür ?

Alexa sitelerin link, hız, backlink, dünya ve ülke sıralamalarını gösteren bir trafik aracıdır. Alexa internet bu konuda oldukça güvenilirdir ve sitelerin reklam alış-verişi büyük ölçüde alexa trafik değerleri ile yapılır. Eğer sitenize reklam almak istiyorsanız alexa trafik rank değerleriniz ülke bazında iyi olmalıdır.

Alexa Backlinklerine Nasıl Bakabilirim ?

Alexa bizlere sadece beş adet backlinkimizi gösterir ama tüm backlinklerimize bakabileceğimiz bir çok site mevcuttur. Aşağıdaki site adresinde tüm alexa backlinklerinizi görebilirsiniz.

Alexa Ne İşe Yarar ?

Alexa değerleri dediğimiz gibi siteniz için reklam konusunda sizlere avantaj sağlar o yüzden alexa değerlerinizi önemsemenizi tavsiye ederim.

Alexa Değerleri Sıralamayı Etkiler mi ?

Alexa trafik değerleri google ve ya diğer arama motorlarında ki sıralamanıza hiç bir etki yapmaz.

alexa değeri

Alexa Nasıl Düşürülür ?

Alexa düşürmek artık bütün blogcuların ve web site sahiplerinin önemsediği bir konu haline gelmiştir. Alexa trafik rankı düşürmek ve ülke sıralamasında daha iyi yerlere gelmek sanıldığı kadar zor değildir. Size bunları maddeler halinde yazacağım.

Sürekli olarak yeni konular girmek ve sitemizi güncel tutmak
Kesinlikle ve kesinlikle özgün olmak
Alexa trafik sıralaması iyi olan sitelerden backlink almak
Alexa toolbar indirip siteyi onunla gezmek

Ayrıca bunların yanı sıra sitenize Alexa trafik eklentisi eklemek faydalı olabilir. Onları da şu şekilde sitenize ekleyebilirsiniz aşağıdaki kodlar aracılığı ile rankınızı gösteren Alexa Widget’ larını sitenize ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir