Twitter da Anket Oluşturma

Sosyal medya adı verilen teknolojinin hayatımıza getirilerinden biri olan sosyal ağ paylaşımları sayesinde haberleşmeyi sağlıyor ve kişisel paylaşımlar yapıyoruz. Önceden genellikle kişisel paylaşımlar için kullanılan bu uygulamalar şimdilerde güncel ve resmi haberlerin ilk olarak duyulduğu ve yayıldığı platformlar haline geldi. Kullanılan bu uygulamalar arasında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter çok tercih edilenler arasında yerini çoktan almıştır. Twitter belirli karakter sayısını geçmemek kaydıyla oluşturduğunuz kişisel profiliniz sayesinde yazı, fotoğraf, gif ve video paylaşımları yapmanızı sağlayan bir platformdur. Simgesinde bulunan mavi kuştan da anlaşılacağı üzere haberler hızla yayılmakta ve oluşturulan çeşitli hashtagler sayesinde toplu hareketlenmeler yapılmaktadır.

Twitter Kelimeleri

Twitter kullanıcılarının oluşturduğu profil sayesinde kişisel hesaplarında yazdığı yazıların beğenilmesi ve başka sayfalarda kullanılabilmesi için oluşturulmuş butonlar bulunmaktadır. Beğenmek için ‘favoriler’ ve aynı yazıyı kendi sayfanızda paylaşmanız için ise ‘retweet’ butonu bulunmaktadır. Ancak kullanıcılar yazdığı yazı için katılıyorsanız favoriye alın, beğeniyorsanız retweetleyin gibi söylemlerde bulunarak geri dönüş almaya çalışıyorlardı ki buna bir çözüm bulundu.

twitter anket oluşturma

Twitter Anket Özelliği

Artık bunlara gerek kalmadan ikilemde kalan kullanıcılar için Twitter tarafından anket yani polls seçeneği sunuldu. Peki, Twitter’da anket nasıl hazırlanır? İlk olarak Twitter çalışanlarına ve partnerlerine sunulan bu uygulama artık tüm kullanıcılara açılmış durumda. Twitter’da anket oluşturmak için Tweet oluşturma ekranında bulunan oyla butonuna tıklamak yeterli olacaktır. Oyla butonuna tıkladığınızda soracağınız soruyu ve seçeneklerinizi girerek anketinizi oluşturabilirsiniz. Yirmi dört saat boyunca açık olan anketiniz de kaç kişinin oy kullandığını görebiliyorsunuz. Anket süreniz dolduğunda sonuçlar net bir şekilde gösteriliyor ve kaç kişinin katıldığı hangi şıkkın kaç oy aldığını görmeniz mümkün oluyor. Kullanıcılar için kararsız kaldıkları ya da fikir almak istedikleri konularda oldukça kullanışlı olan bu uygulama takipçilerinize göre bir kamuoyu yapmanızı sağlıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir