Akıllı Telefon Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır

Bir sefer başıma geldi. Telefonuma yerleştirilen bir casus yazılım ile karşılaştım ve ne yapacağımı bilemedim. Asıl sinir bozucu olan şey ise bu yazılımın kim tarafından kurulduğunu bilememek oldu. Benzer sorunla karşılaşmak istemeyenler için bir takım önerilere yer vermeye çalıştım. Umarım faydası olur.

Hayatımızın merkezine akıllı telefonları koyalı çok uzun zaman oldu. Fotoğraf çekimlerinden, yol bulmaya, oyunlardan, iletişime kadar hemen hemen ihtiyacımız olan her şeyi akıllı telefonlarla yapar olduk. Son dönemlerde sıklıkla aklıma gelen akıllı telefon casus yazılım nasıl anlaşılır konusunu masaya yatırdım. Çok fazla bilgi sahibi olmayan insanların bile kolay ulaşabileceği bilgiler ile anlaşılmasını sağlayan öneriler sunacağım.

Akıllı Telefon Casus Yazılım

Telefonlar hayatımızın en önemli araçları olmaya başladı. Tabi ki böyle olunca bir takım casus yazılımların da ortaya çıkması kaçınılmaz olabilir. Elektronik postalardan, fotoğraflara ve hatta telefon rehberimize kadar tüm konuların iyi bir şekilde korunması gerekebilir. Bunun için akıllı telefon casus yazılımlardan faydalanılıyor. Peki ama bu yazılımlar nasıl anlaşılır ve ne gibi önlemler alınabilir ?

Akıllı Telefon Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır

Akıllı Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır

Öncelikle telefonunuzun gereksiz tepkiler vermeye başladığını gözlemleyebilirsiniz. Bunlar arasında durup dururken arka plan ışığının yanması, kendine yeniden başlaması, bilmediğimiz uygulamaların gelmesi şüphe oluşturacaktır. Aynı zamanda yaptığınız konuşmalarda da garip seslerin ve cızırtıların artmaya başlaması bu konuda şüphelerin güçlenmesine neden olacaktır. Sıklıkla bu tarz casus programlar internet kullanımının artmasına neden olacağı için internet kullanım alışkanlıklarınıza göz atmanızda fayda bulunmaktadır.

Akıllı Telefon Casus Uygulamaları

Bunların başlıca özelliği telefonunuza gereksiz olarak gelen smsler ve sıklıkla kendiliğinden açılıp kapanmalar olabilir. Biraz öncede bahsettiğim gibi arka planda gelen gereksiz cızırtılarında dikkatle dinlenmesi önemlidir.

Telefonunuzun kapanması eski zamanlara oranla daha uzun mu sürüyor? Telefonunuzda ki uygulamalara ve klasörlere baktığınız zaman adını bilmediğiniz bazı uygulamalarla mı karşılaşıyorsunuz? Telefonunuz daha önceden aşina olmadığınız bir takım sesler çıkarmaya uyarılar vermeye mi başladı? Cevaplarınız bunlara evet ise işin uzmanı olan bir telefoncudan yardım alabilir, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu sayede sorun ortadan kalkabilir tabi ki bu işlemi yapmadan önce bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmamanız gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir