Yumuşatıcı Gözüne Deterjan Koydum

Son zamanlarda çamaşır makinesi kullanımı konusunda yaptığım hataların bir türlü arkası kesilmiyor. Biraz dikkatsiz olmam biraz da çamaşır makinesi kullanımına ilgi göstermemem nedeniyle bu hataları yaptığımı söyleyebilirim. Daha sabah erken saatlerde beyaz çamaşırları yıkamaya çalışırken unutarak yumuşatıcı gözüne yoğun olarak deterjan koydum. Hemen fark ederek deterjanın bir kısmını parmağımla alarak doğru göze eklediysem de kalan kısmının müdahale etmeye fırsat bulamadan karıştığını söyleyebilirim.

Yumuşatıcı Gözünde Su Kalıyor

Bir süredir dikkatimi çeken bir diğer konu başlığı ise yumuşatıcı gözünde iyiden iyiye birikmeye başlayan su oldu. İstemsizce ortaya çıkmasına neden olan bu durum tahminimce yumuşatıcının yoğun olarak koyulduğundan oluşabilir. Her makinenin belli bir miktar yumuşatıcı ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu miktarın üzerine çıkmanız halinde ise makine tamamını alamıyor ve su olarak tekrar yumuşatıcı gözünde birikmesini sağlıyor.

Yumuşatıcı Hangi Göze Konulur

Yumuşatıcı Gözünde Su Birikmesi

En azından ben yumuşatıcı gözünde su birikmesi sorununa bir çözüm bulmayı başardım. Birkaç yıkama boyunca yumuşatıcı gözüne herhangi bir şey eklemediğim zaman bu suyun kaybolduğunu görüyorum. Aynı şekilde yumuşatıcı gözüne parmağınızla müdahale ettiğiniz zaman orada oluşan tortuyu da çıkarabilirsiniz. Bu sayede yavaş yavaş da olsa biriken suyun azalmaya başladığını gözünüzle göreceksiniz.

Uygun kullanım önerilerinin dışına çıkmamak ve ölçeğin çok üzerinde yumuşatıcı kullanmamakta bu birikmenin önüne geçecek bir önlem olacaktır. Sizlerde gönül rahatlığıyla abartıya kaçmayacak şekilde bu işlemi uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde o gözde biriken tortuların bir nedeninde normal deterjan gözünden yumuşatıcı bölümüne akan deterjanların oluşturduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır. Uygun kullanım seçeneklerine dikkat etmenin de bu tarz sorunların ortadan kaldırılması açısından son derece önemli bir kullanım olduğu da unutulmamalıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir