AirDroid Nedir, Nasıl Kullanılır, Bağlanmama Sorunları

AirDroid telefonunuzu bilgisayarda kontrol edebilmeniz için geliştirilen uygulamadır. Bilgisayarınız üzerinden telefonunuzun kamerasını kullanabilir,mesaj atabilir,dosya aktarımı yapabilir,rehberinize ulaşıp arama yapabilme gibi daha bir çok fonksiyonu bulunmaktadır fakat bunları yapabilmeniz için aynı Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekmektedir aksi taktirde uygulama çalışmayacaktır.

AirDroid Nasıl Kullanılır ?

Uygulamanızın kurulumunu gerçekleştirip kaydımızı yapıyoruz ve bize bilgisayar ortamından bağlanmak için 2 seçenek veriyor bunlardan birini seçerek telefonunuza bilgisayarınız üzerinden erişebiliyorsunuz. Bilgisayar üzerinden girişimizi gerçekleştirdikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

airdroid

 

Sağ blokta bağlandığımız telefon hakkında bazı bilgiler ve dosya aktarımı yapabileceğimiz kutucuklar yer alıyor sol blokta ise kamera,mesaj atma,rehber gibi telefonumuzdaki simgeler yer alıyor üst blokta ise arama kutucuğu ve bazı kısayollar yer alıyor.

Sağ bloktaki detaylar kutucuğuna tıklayarak telefonumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyoruz. Sol blokta Mesajlar, Videolar, Fotoğraflar, Dosyalar, Müzik, Kişiler gibi kısayollarla karşılaşıyoruz bu kısımlardan telefonunuzu kullanır gibi sorunsuz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Dosyalar kısmına girerek buradan çeşitli dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Mesajlar kısmından bilgisayarı kullanarak SMS gönderebilirsiniz. Programlar kısmına girerek uygulamaların APK versiyonlarını bilgisayarınıza indirebilir veya telefonunuza yükleyebilirsiniz.S ağ blok dosya bölümünden telefonunuza çeşitli uygulamalar,belgeler,dosyalar yükleyebilir,URL kısmından gitmek istediğiniz web adresini yazarak telefonunuzdan o web adresine erişebilir,Pano kısmından kopyalamak istediğiniz metini yazabilir, Uygulama kısmından APK uzantılı dosyalarınızı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

AirDroid Bağlanmıyor

AirDroid bağlanmıyorsa wifi bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Hem cep telefonunuz hemde bilgisayarınız aynı Wi fi ağını kullanıyor olması gerekmektedir.

Veri kullanımı olarak yalnızca 100 MB hakkınız vardır. Kullanım paketi ay başlarında veya uygulamayı kullanmaya başladığınız günden 1 ay sonra sıfırlanır. Bu sorunu aşmak için premium üye olmalısınız

Uygulamanın Özellikleri

Mesajlaşma,Rehber,Kamera gibi ekstra özellikler
Uygulamalarınızın APK versiyonlarını bilgisayarınıza indirebilme imkanı
Basit,anlaşılabilir arayüz
SD Card bilgileriniz (Doluluk oranı)
Kablosuz bağlanabilme

Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir