İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Açıkçası bu ilk buluşma veya çıkma oldukça önemli, her iki taraf da birbirini iyi tanımadığı için bazı küçük şeylerden anlam çıkaracaktır. Sizin davranış biçiminiz, sözleriniz ve kıyafetiniz kız arkadaşınız tarafından dikkatle izlenecek. Biliyorsunuz ilk izlenim her zaman önemlidir, karşıdaki insana önem veriyorsanız güzel bir izlenim yaratmak ileride çok işinize yarayacak. Bu ilk randevu sonrasında her şeyin olumlu olduğunu ikinci randevu teklifinizin kabul edilmesiyle anlayacaksınız.

İlk buluşmada ne giyilir

İlk olarak kıyafetten başlarsak randevuya kesinlikle gereksiz gösterişten uzak biçimde giyinerek gitmelisiniz. Her gün giymediğiniz bir kıyafetle kız arkadaşınızın gözünü boyamaya çalışmanız anlamsız. Bunun yerine elinizde olan seçeneklerle kendiniz için çok uyumlu bir kıyafet bileşimi yaratabileceğinize eminim. Eğer uygun bir şeyler yoksa gidip satın alın, böylece kıyafetinizin yeni ve temiz olması yanında güncel modaya uygun olmasını sağlamış olacaksınız.

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bu konuda basit öneriler isterseniz aşağıdakileri bir okumanızı öneriyorum. Bulunacağınız yere uygun kiyafetleri tercih edin, örneğin bir fast food restorana takım elbise ve kravatla gitmeniz gerekmez. Ya da diğer bir giyim tarzı olarak üzerinde çizgi film karakterleri olan tişörtler ve bluejean pantolon da sizi çok ciddiyetsiz gösterecektir. Kıyafetiniz ve dış görünüşünüz bu randevu için düşündüğünüzü ve elinizden gelen herşeyi yaptığınızı kanıtlamalı. Unutmayın ilk randevu bir iş başvurusu görüşmesi değil fakat yine de kesinlikle yeni, temiz ve sade kıyafetler giymelisiniz. Abartılı kıyafetler, künye veya kolye gibi gereksiz takılar, ağır kokulu ucuz parfümler ve biryantinli saç modellerinden kesinlikle kaçının. Bunların modası geçeli çok oldu. Ayrıca söylemeye gerek yok, yanınızda cep bilgisayarı veya gittiğiniz kafede internette gezmek için dizüstü bilgisayar götürmek gibi hatalar yapmayın. Bu davranışlar hiç romantik değil, kız arkadaşınıza sadece kendisiyle birlikte olmak için orada olduğunuzu hissettirin.

İlk buluşmada gidilecek yerler

Günümüz koşullarında özellikle büyük kentlerde çok sayıda gezilecek yer, kafe veya yemek yenilebilecek mekanlar var. Bu kadar çok seçenek arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Gidilecek yer konusunda çok yönlü ve yaratıcı düşünerek karar vermeye çalışın. Açıkçası Amerikan filmlerinde sıklıkla gördüğünüz lüks bir restoranda şampanyalı bir yemek fikrini bütçeniz uygun olsa bile kesinlikle düşünmeyin. Ayrıca biraz düşünerek ilk randevu yerinin bir sinema olamayacağını da anlayabilirsiniz, konuşmanız gereken bir kişiyle neden karanlıkta sessizce film seyredeceksiniz ki ?

Kural olarak ilk randevu kısa olmalı, böylece birbirini tanımayan iki kişinin sıkılmasına zaman kalmayacaktır. Bunu yaşadığınız çevreden uzak bir kafeye gitmek veya tanıdık gözlerden uzak bir yerde küçük bir gezintiye çıkmak gibi bir plan yaparak sağlayabilirsiniz. Bu kısa buluşmada kız arkadaşınıza bir şeyler ısmarlayacak olanak mutlaka olmalı. Ve bu yenilen veya içilen şeyin parasını mutlaka siz yani erkek karşılamalı. Kız arkadaşınız masrafları bölüşmeyi teklif etse de kabul etmeyin. Günümüzde çalışan ve kendisine yeterli geliri olan çok kız var ama çıkma teklifi sizden geldiğine göre masraflar da size ait olmalı.

İlk buluşmada gidilecek mekanlar

Tanıdıklarınızla karşılaşmayacağınız, kolay ve kısa sürede gidilebilecek bir yerde buluşmalısınız. Birbirini tanımayan iki kişi olarak uzun bir yolculukta hem gidiş hem de dönüşte ne konuşacağınız sorun olabilir. Belki kız arkadaşınızı böyle uzak bir yere kendi arabanızla götürmüş olabilirsiniz ama kötü olasılıkları da düşünün. Örneğin ciddi bir pot kırdınız ve kız arkadaşınız sinirlenerek gitmek istedi. Uzak bir yere giderseniz eminim dönünceye kadar arabada tartışmanız devam edecek ve aranızdaki köprüler tamamıyla atılacaktır. Bunun yerine çıkışta kolayca otobüs veya taksi bulunabilecek bir yeri tercih edin. Böylece kötü bir durum olursa kız arkadaşınızın evine kendi başına dönmesi de kolay olacaktır.

Kızlar için tek başlarına gidemedikleri yerlere sizinle gitmeleri onlar için kesinlikle daha eğlenceli olacaktır. Aslında Türkiye koşullarında bu gibi yerler çok sayıda, kızlar genel olarak tek başlarına olmayı bir çok yerde tercih etmiyorlar. Fakat yine de bu gibi yerlere örnek vermemiz gerekirse, deniz kıyısında gözleme yemek, gözden uzak bir barda hafif alkollü bir içkiyi yudumlamak veya güzel manzaralı bir kafede kahve içmek gibi seçenekleri bir düşünün. Gideceğiniz kafe veya restoranın sessiz ve kolayca konuşabileceğiniz, içeride fazla müşterinin olmadığı veya herkesin birbirini görmediği dekorasyonda bir yer olması uygun olacaktır. Doğal olarak yaşadığınız yere ve zevkinize, özellikle kız arkadaşınızın zevkine uygun başka buluşma yerleri de düşünebilirsiniz.

ilk buluşma

İlk buluşmada yapılması ve yapılmaması gerekenler

İlk randevunuz sırasında yukarıda okuduğunuz ayrıntılardan çok daha önemlisi konuşmanız ve davranışlarınız olacak. Kızlar bir erkeğin konuşmasına ve davranışlarına her şeyden çok önem verirler. İlk buluşma için gün ve saat kararlaştırdıktan sonra kız arkadaşınızı uygun bir zamanda tekrar arayıp randevuyla ilgili planlarınızı anlatıp onayını almanız size çok iyi bir başlangıç yapma şansı sağlayacaktır. Kız arkadaşınız kararlaştırdığınız yere kendi başına veya kendi aracıyla gelmek isterse karşı çıkmayın, bu her iki kişi için de özgürlük sağlayacaktır.Randevulaştığınız yere kesinlikle tam zamanında hatta biraz daha önceden gidin. Bir kafede kendi başınıza oturmak sizi sıkacaksa yoldan bir mizah dergisi alın ve kendinize bir kahve ısmarlayın. Kız arkadaşınıza kesinlikle kibar davranın, günümüzde özgür düşünen ve kendine yeten çok sayıda kadın olsa da kapıyı açmayı, üstünden mantosunu veya montunu çıkarırken tutmayı hatta sandalyesini çekmeyi unutmayın. Bu eski moda davranışlar günümüzde saçma gibi görünse de her zaman geçerli kibarlık göstergeleridir.Doğal olarak oturduğunuz kafede veya lokantada garsona isteklerinizi söylerken de kız arkadaşınıza öncelik tanımayı unutmayın. Hatta sizin için de uygun olacaksa kız arkadaşınızın ısmarladıklarının aynısını kendiniz için de isteyin. Kız arkadaşınız vejeteryansa etli bir yemek ısmarlamayın, sigara içmiyorsa kesinlikle karşısında sigara içmeyin. Kız arkadaşınız alkollü bir içecek istemediyse siz de alkollü içecek almayın. Yemek yerken bilinen görgü kurallarına da uymayı ihmal etmeyin.

İlk buluşmada bayana sorulacak sorular

Hepimizin sorunları, olaylar hakkında görüşleri ve iyi olduğunu düşündüğümüz zevklerimiz var. Fakat yeni tanıdığınız bir kişiyle konuşurken bunları unutun. Her zaman ilk sözü karşı tarafa yani kız arkadaşınıza bırakın. Kesinlikle gereksiz yere sözünü kesmeyin, görüşlerini doğru bulmasanız da tekrar düşünün, onun bu biçimde düşünmesine neden olan nedir? Doğal olarak herkesin kendine göre bir bakış açısı olabilir bunu unutmayın.Kız arkadaşınıza komik görünmeyecek biçimde iltifat etmeyi unutmayın. İlk gördüğünüzde “Güzel görünüyorsun” veya “Saçın çok güzel olmuş” gibi küçük iltifatlar onun gözündeki değerinizi artıracaktır. Eğlenceli olmaya çalışın, zararsız espriler yapmayı ve basit fıkralar anlatmayı unutmayın. Kesinlikle kız arkadaşınızın mesleğiyle ve etnik kökeniyle ilgili veya cinsel içerikli fıkralar anlatmayın. Hatta bunlar gibi karmaşık konuları hiç açmayın. Nasılsa ileride her şeyi konuşacak bol zamanınız olacak.

İlk buluşmada bir erkeğe sorulacak sorular

Konuşma sırasında bir sessizlik anı olduysa fazla beklemeden konuyu değiştirin. Bunun için özellikle kendisiyle ilgili basit ve yargılayıcı olmayan sorular sorabilirsiniz. Örneğin “Boş zamanlarında neler yaparsın?” veya “Müzikle aran nasıl?” gibi uzun yanıtları olacak sorular böyle durumlarda işe yarayacaktır. Yeni bir konu açmak için mesleği sekreter olan bir kıza “Bütün gün masa başında oturmak sıkıcı olmuyor mu?” diye bir soru arkadaşlığınız için sonun başlangıcı olabilir.

Daha önce söylediğimiz gibi ilk randevu kesinlikle resmi bir iş görüşmesine benzememeli. Kendinizi bütün ayrıntılarıyla anlatarak karşı tarafı etkilemeye çalışmanız gereksiz. Unutmayın kız arkadaşınız sizinle mesleğiniz, arabanız ya da film koleksiyonunuz için birlikte değil. Kız arkadaşınızın zamanını size ayırmasının nedeni gelecekte iyi bir erkek arkadaş olacağınızı düşünmesi. Bu yüzden öncelikle her zaman kendiniz olun ve karşı tarafa da her zaman değer vereceğinizi hissettirin. Davranışlarınız veya konuşmalarınız sırasında bir hata yaparsanız geri adım atmayı ve özür dilemeyi unutmayın. Herkes gibi kız arkadaşınızın da size karşı bir hoşgörüsü olacaktır.

Yorum yapın