5 Kilo Nasıl Verilir

Kilo vermek için diyet ve spor ikilisinin önemi büyüktür. Bunun için bir zaman vermenin doğru olmadığına inanıyorum. Aşağıda yazdığım diyet listesini tam 45 gün uyguladım ve yaklaşık olarak 5 kilo verdim. Aslına bakarsanız 5 kilodan biraz daha fazla verdiğimi söyleyebilirim. Bunun için sporu bırakınca kaslar erir mi konusuna da bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Hazırsanız 5 kilo nasıl verilir konusuna detaylı bir şekilde değinmeye başlayalım.

1 Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Her şeyden önce bir uzmandan yardım almalı. Bir diyetisyen sizin için vücudunuzun kas ve yağ ölçümü yapacak ve ideal bir liste hazırlayacaktır. Ben ise bir diyetisyenden destek almadım. Sadece beslenme alışkanlığımı değiştirerek hızlı bir şekilde kilo verdim. Öncelikle kilo vereceğinize inanın ve çok acıkmış olsanız bile diyet listenizin dışına çıkmayın. Diyet listesinin dışına bir kere çıktınız mı bir daha kilo vereceğinize dair inancınız tamamen ortadan kalkabilir. O sebepten kilo vermek için kendinize güvenmeniz gerektiğini belirtebilirim.

Ben bu işte uzman değilim! O sebepten size bir liste veremeyeceğim. Şu şekilde beslenmeniz gerekiyor yada bunlara dikkat edin diyemem. Sadece kendi yaptıklarımı anlatacağım sizde beğenirseniz kendinize uygun bir şekilde bu diyet listesini değiştirebilirsiniz.

5 Kilo Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günü iki öğün şeklinde yaşayabilir ve muhakkak spor yapabilirsiniz. Hızlı bir kilo verme grafiği çizeceğiniz için vücudunuzda sarkmalar ortaya çıkacak ve bu sarkmaları kasa çevirerek sorunlardan minimum zararla kurtulmanın yoluna bakmanız gerekmektedir. Günü iki öğün şeklinde yaşadığımı belirtmek istiyorum. İlk öğünüm sabah kahvaltısıydı. Sabah kahvaltımı genellikle sabah 08:00 – 09:00 saatleri arasında yaptım. Akşam yemeğimi ise asla akşam 17:00’den sonraya bırakmadım.

Kesinlikle öğünler dışında hiçbir ara öğün yapmadım. Çok acıktığım zamanlarda birkaç adet fındık, kayısı yada diyet bisküvi yedim.

Bu liste benim kendime uyguladığım bir listedir. Bu sebepten bir tavsiye niteliği taşımaz. Kilo vermek istiyorsanız kendi doktorunuzdan destek almanız gerektiğini tekrar hatırlatma gereği duydum.

Sabah Kahvaltısı

Genellikle sabah kahvaltısında 2 adet yumurta ile güne başladım. Tabağımda bir kalıp diyet beyaz peynir de hazır bulunuyordu. O gün çok efor sarf edeceksem sadece bir yada iki küçük dilim ekmek yedim. Güne kahveyle başlamayı severim ama bu diyete başladığım zamandan bu yana kahve yerine sabahları meyve suyu içtim. Meyve suyu hazırlamaya üşendiğim zamanlarda da sadece su içtim.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğim genellikle ızgara yemekler oldu. Izgara balık, tavuk yada et yedim. Bunun dışında bazen çorba ile başlangıç yaptım. Akşam yemeğinden 20 dakika önce mevsim sebzelerinden bir salata tabağı hazırladım. Salata tabağının üzerine bir küçük dilim beyaz peynir ekledim. Yemek tabağının büyüklüğünü beni doyurmayacak şekilde yaptım. Hiç bir zaman ne sabah kahvaltısından ne akşam yemeğinden tam doymadan kalktım.

Bu şekilde diyet listesini uyguladığım zaman kısa bir süre içerisinde 5 kilo verdim. Bu sizin listenize göre farklılık gösterebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir