Sporu Bırakınca Kaslar Gerçekten Erir Mi ?

Vücut geliştirmenin ciddi emek isteyen bir iş olduğunu belirtmek gerekir. Beden belli bir harekete alıştığında kendini buna göre ayarlayacak ve hareket bırakıldığında çeşitli deformasyonların görülmesi normal olacaktır. Bu bakımdan özellikle kaslarını geliştirmek ve estetik bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Çünkü bu kaslara sahip olabilmek için vücudun sürekli olarak çalışması gerekmektedir.

Kas erimesi 

Kaslar, hareket sayesinde ortaya çıkan yapılardır. Bir uzuv ne kadar hareketli olursa o kadar kaslı olacaktır. Bu bakımdan spor bırakıldığında kasların erimesi mümkün olacaktır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki bu erime her bünyede aynı sonucu vermeyebilir.

Sporu Bıraktıktan Sonra Kasları Korumak

Kilo almaya meyilli olan bir kişide sarkmaların meydana gelmesi mümkündür. Özellikle karın, göğüs gibi bölgelerde görsel açıdan da sorun yaratacak sarkmalar meydana gelebilmekte ve yaş yükseldikçe bu risk artmaktadır. Ayrıca doğal olmayan yollardan kas yapmanın bunun gibi dezavantajları mevcuttur. İnsan vücudunda “kas hafızası” olarak adlandırılan bir sistem bulunmaktadır, vücut daha önce kas çıkan yerleri hatırlamaktadır bu yüzden birkaç aylık bir çalışmayla kaybedilen kasları geri almak mümkündür.

Ancak bir kere vücut geliştirme yapıldıysa, bu işleme devam edilmese bile spora devam edilmesi gerekmektedir. Zira kasların erimesi sadece görüntü açısından değil sağlık açısından da çeşitli sorunlar yaratabilmektedir. Vücudun çalışması kasları harekete geçiren bir etken olacaktır.

“Sporu Bırakınca Kaslar Gerçekten Erir Mi ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın