Tonik Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır

Güzelliğiniz için en önemli şey pürüzsüz ve sağlıklı bir cilttir. Cildin sağlıklı olması için yapmanız gereken şey ise sağlıklı beslenmek ve cilt temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir. Cilt bakımı için pahalı tedavilere gerek kalmadan cildiniz güzel bir görünüme kavuşacaktır emin olabilirsiniz.

Güzel bir cilde kavuşmak için televizyonlarda her gün farklı ürünlerin tanıtımının yapıldığını görüyoruz. Bunların büyük bir kısmı ortalama ciltlere sahip kişiler için üretilse de bir uzmandan destek almanın son derece büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Kuru cilt tipi için yada aşırı parlak ciltler için üretilen toniklerin nasıl kullanılması gerektiği konusunda bir uzmandan destek alırsanız daha doğru sonuçlar elde edersiniz.

 

Cildimizin  güzel  görünmesi  için dışarı çıkarken makyaj yapıyor, yüzümüze farklı ürünler kullanıyor ve maske yapıyoruz. Peki bunlar ne kadar doğru biliyor muyuz.  Cilt için önemli olan temiz olmasın, ciltte gözeneklerin hava alması gerekir ve bu yüzden temiz bir cilt her zaman sağlıklı olacaktır.

Tonik , cilt için üretilen özel bir losyondur. Makyaj yapan kadınlar yüz temizliğinde toniğin yerini fazla bilmezler oysa toniği bir pamuk yardımıyla birkaç defa değiştirerek yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Tonikle temizlenen cildinizin hava aldığını hissedeceksiniz.

Tonik Nasıl Seçilir

  • Kuru cilde sahip olan kişiler tonik alırken içerisinde nemlendirici bir özellik bulunan tonik tercih etmelidir.
  • Yağlı bir cildiniz varsa alacağınız toniğin içinde yağ bulunmamalıdır.

Seçilen bu toniklerin büyük bir kısmı da beklenilen etkiyi göstermemektedir. Çoğunlukla web sitelerinde yada forumlarda göz gezdirdiğinizde pek çok kişinin bu ürünler hakkında pek bir işe yaramadığına dair şikayetlerde bulunduğu ile karşılaşırız. Biraz da profesyonel destekten bahsederken bu konunun altını çizmek istedik. Bir uzmandan cilt analizinizi yapmasını isteyerek uygun olan tonik nasıl seçili konusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tonik Nasıl Kullanılır

Cildinizi temizleyin ve küçük bir pamuğa az miktarda tonik ile ıslatın yüzünüze daire şekli çizerek temizleyin. Pamukları belirli sürelerde değiştirmeye özen gösterin.  Değiştirdiğiniz pamukların üzerinde kir kalmayana kadar temizlemeye devam edin. Daha sonra cildinize nemlendirici sürün.

Tonik Ne İşe Yarar

  • Gözenekleri küçültür ve cildin derinlemesine temizlenerek hava almasını sağlamaya yardımcı olur.
  • Cildin nemini korur.
  • Yağlı ciltlerde yağı emer ve sivilce , akne oluşumunu engeller.
  • Gözenekleri açan tonik sonrasında kullanılacak nemlendirici gibi ürünlerin etki etmesini kolaylaştırır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir