Araç Fiyatları Düşer Mi 2018

Adresimizi takip edenlerin yakından hatırlayacağı üzere 2016 yılının son aylarında yeni yıl ile birlikte araç fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini detaylı bir şekilde tartışmıştık. Aslına bakarsanız 2016 yılı araç fiyatlarının hızlı bir şekilde artarak dikkatleri üzerine topladığı bir yıl oldu diyebiliriz? Bunun nedenleri üzerine çok fazla haber, makale, köşe yazısı ve uzman yorumlarına göz attık. Gerçeği söylemek gerekiyorsa tüm cevapların aynı noktanın etrafında döndüğünü söylemek gerekiyor.

İkinci El Araç Fiyatları Düşer mi

Düşme konusunu değerlendirmeden önce neden yükseldiğine göz atmak gerekiyor. İkinci el araç fiyatları sıfır kilometrede ki fiyat yükselişini ardından yükseldi. Galericilere sorulacak olursa piyasalar çok durgun değil ama hareketli olduğunu da söylemiyorlar. Buna rağmen fiyatlar da hiç düşeceğe benzemiyor.

2016 yılı için yaz aylarında fiyatların yükseldiği düşünülüyordu. Ama bir sonraki seneye yani 2017 yılına geçtiğimizde 2016 yaz aylarına oranla çok yüksek fiyatlarla karşılaştığımızı söyleyebilirim. Bu rakamları ezbere yazmıyorum, devamlı araştırıp ara sırada olsa araba alıp sattığım için yazmaya gayret gösteriyorum.

Örneğin 2015 yılında 10.000 TL ye satın aldığım Hyundai Accent aracımı 2017 yılında 15.000 TL ye sattım. Üstelik internette ki ikinci el araç ilanlarına göz attığım zaman 1.000 TL kadar uygun fiyattan verdiğimi de söyleyebilirim. Bir buçuk sene içerisinde %60’a varan kâr oranına sahip başka bir sektör bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Araba Fiyatları Düşer mi 2018

Araba fiyatları 2018 yılı içerisinde ciddi bir düşüş yaşar mı bilinmez ama geride bıraktığımız seneyi yorumlayacak olursak artışın çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yaz aylarında ve yıl başından sonra sıfır kilometre araçların fiyatlarının yükseldiği biliniyor. Bilinen başka bir konu ise bu dönemlerde ikinci el araç fiyatları da sıfırlarla beraber hareket ediyor.

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşer

Yazımızı buraya kadar okuyanlar belki bu yazdığıma gülecektir. Aslına bakarsanız araç piyasasını uzun yıllardır takip etmiş biri olarak yaz ayları, bayram önceleri ve yıl başından sonraki dönemler dışında piyasanın durgun olduğunu ve ikinci el araç fiyatlarının düşüşe geçtiğini görebiliyoruz.

Burada sizin yorumlarınıza çok önem veriyorum. Bir önceki yazımızda yazdığınız yorumlar gerçekten benim için son derece önemliydi. Araç fiyatlarının yükselmesi hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

SinanAbi

Sinan abi, sağlık sektöründe çalışan, wordpress, arama motoru optimizasyonu, içerik yönetiminde kendini geliştirmiş, spor yapmayı seven kişilik :)

Araç Fiyatları Düşer Mi 2018 (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Üstadım ohal durumu doları etkiledi hükümette ötv konusunda geri adım atmayacağını dile getirdi.2 aydır araba almaya çalışan biri olarak benim düşüncem ohal bitmeden dolar inmedem ötv azalmadan sıfır fyatlar düşmez.haliyle 2.elde bu fiyatlarla devam eder.2015 te 42 ye aldığı passatı adam bugun 55 e satıyor..durum bu kadar vahimken şahsen ben ocak ayını bekliyorum.

  2. arac fıyatlarının dusmesını beklıyorsanız cok beklersınız arkadaslar bu halıyle arac luks olmustur 2013 te 64.500 e aldıgım sıfır dızel otomatık ledlı sunrufflu jantlı aracımı 1 sene sonra 69 bıne satmıstım 2015te aldıgım megan otomatıgı 67500 e aldım 71500 e sattım 2.5 sene gıbı bır surec hemde 6 bınde aldıgım bır aractı 50 bınde sattım asla arac fıyatları dusmez 2013te 64500 e aldıgım leon 111 bın tl olmus

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın