Yulaf Ezmesi Salatası

Zayıflama konusunda bir yardımcıya mı ihtiyacınız var? Kendinizi çok yormanıza hiç gerek yok, yulaf ezmesi ciddi anlamda zayıflamanıza yardımcı olan bir seçenektir. Aç karnına tüketilen yulaf ezmesinin içerdiği lifler nedeniyle hem geç sindirilmeye başlaması hem de daha az kalori içermesi nedeniyle kolaylıkla zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Daha öncede defalarca kez bahsettiğimiz gibi yulaf ezmesini; süt ile yoğurt ile tüketebildiğiniz gibi olduğu gibi de tüketebilirsiniz. Benim gibi sizlerde yulaf ezmesinin tadından hoşlanmıyorsanız farklı alternatifleri ile denemeniz de mümkün olabilir. Bu alternatifler arasında hiç şüphesiz az bilinenin yulaf ezmesi salatası dır.

yulaf ezmesi salatası

Aslına bakacak olursanız internette bir araştırma yaptığım zaman yulaf ezmesi salatası ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlamadım. Uzun süredir benim denediğim ve iki farklı şekil ile kullandığım bir tarifi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Dilerseniz ilk tarifi paylaşalım.

Yulaf Ezmesi Salatası Tarifi

Öncelikle birinci tarifimizle başlayalım. Yulaf ezmesi salatasının ilk tarifini süt ile yapıyoruz. Bunun için kuru meyvelerden yardım alacağız. Sizin damak tadınıza göre; kayısı, incir, kuru üzüm, kuru erik, elma veya armut gibi kuru meyvelerden faydalanabilirsiniz. Ben ananas ve üzümü daha çok seviyorum. Birkaç gün önceden üç dört porsiyon için meyvelerinizi hazırlarsanız ha deyince yapmak istediğinizde zorluk çekmezsiniz. Artık damak tadınıza göre bir saklama kabı içerisine ihtiyacınız olan kuru meyveler arasından bir kaçını koymanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında ise çok fazla abartıya kaçmadan bir meyve tabağı şeklinde yulaf ezmenizi süslüyorsunuz. Bunun müsliden en büyük farkı ise sütü az meyvesi bol ve sizin zevkinize göre şekillenmiş olmasıdır.

İkinci tarifimizde ise mevsim meyvelerinden yararlanıyoruz. Bunlar için ekşi olanları tercih edebilirsiniz. Örneğin çilek, vişne, armut bulabilirseniz greyfurt gibi mevsim meyvelerini karıştırarak yoğurt ilave ederek yulaf ezmesi salatanızı hazırlayabilirsiniz. Ekşi tatlar yoğurt ile birleşince son derece lezzetli bir sonucun ortaya çıktığının da altını çizelim. Hem lezzetli hem sağlıklı bir yulaf ezmesi salatası da sizin tam damak tadınıza uygun olarak hazırlanabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir